«Дніпро опера» закриває ювілейний сезон та запрошує на гранд концерт

  • Категорія:
  • Афіша
  • Куди піти дніпро
  • Новини
  • Мітки:
  • Афиша Днепра

Цього року найбільшому театру  Дніпропетровщини – Дніпровському академічному театру опери та балету – виконується 50 років. За цей час він став справжньою культурною візитівкою міста. 30 червня у театрі закінчується ювілейний сезон. З цієї нагоди у неділю відбудеться грандіозний гранд концерт за участю солістів та артистів театру. Початок о 17.00.

Останні роки одним із важливих напрямів діяльності театру були міжнародні гастролі. Минулого сезону артисти балету виїжджали до Німеччини та США. Вже традиційними стали гастролі в лютому та березні у Великобританії з оперними спектаклями. Для театру це не лише підвищення його престижу. Це також своєрідна культурна дипломатія, яка дає  можливість постійно нагадувати світу про Україну. А ще гастролі, ніде правди діти,  допомагають театру вижити та утримувати колектив.

  Репертуарна політика «Дніпро опера» напрочуд різноманітна. Тут  можна знайти вистави на будь який смак – від класичної опери до оперети, від експериментальних хореографічних постановок до симфошоу.

–             Ми розуміємо, що перебуваємо у центрі уваги, оскільки є найголовнішим театром у регіоні,  – розповів «Нашому місту» Костянтин Пінчук, директор-художній керівник «Дніпро опера». – Тому так ретельно підходимо до вибору репертуару, особливо з урахуванням воєнного часу. Ще на початку війни ми ризикнули і поставили сучасний балет «Нескорені» на музику Моріса Равеля, намагаючись у цій виставі виплеснути т емоції, які накопичилися за перші чотири місяці війни.  Передати через танець переживання кожного українця.

Незабаром після цього вдалого експерименту керівництво театру ухвалило рішення 2023 рік присвятити відродженню української опери. У репертуар повернувся «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського. і це теж було відсиланням до історії нашої країни. Вистава вийшла дуже атмосферною, для неї було створено понад 120 автентичних костюмів.

А вже на початку ювілейного сезону відбулася прем’єра сучасної української опери Івана Небесного «Хитрий Лис». Його режисером-постановником став народний артист України Василь Вовкун. Проєкт вийшов по-справжньому глобальним: величезна кількість костюмів, декорації, купівля музичних інструментів  – чого варті тільки трембіта та колісна ліра. Вистава стала творчою колобарацією двох театрів – дніпровського та львівського. Невипадково вона проходила під гаслом «Схід та Захід разом».

50-й сезон у «Дніпро опера» завершується дуже яскраво. До зустрічі у новому сезоні!

Юліанна Кокошко

Фото Валерія Кравченка та з відкритих джерел.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у «Дніпро опера» був створений дитячий хор.

Слідкуйте за подіями в наших групах