Дитячий музичний театр Golden Kids з Дніпра підкорив Париж

  • Категорія:
  • Афіша
  • Куди піти дніпро
  • Новини
  • Мітки:
  • Афиша Днепра

Вже другий рік у Дніпрі успішно працює та показує вистави дитячий музичний театр Golden Kids. Нещодавно юні артисти повернулись з Європи, де 5 травня виступили на сцені Діснейленду у Парижі. Про те, як це було, в ексклюзивному інтерв’ю «Нашому місту» розповіла художній керівник театру Ірина Ніколаєва.

 Дитячий музичний театр Golden Kids був створений  у вересні 2022 року. Біля 20% його учасників раніше відвідували заняття у театрі «Золотий ключик», який розпався  напередодні великої війни. Інші учасники доєднались до новоствореного колективу, коли всім нам, здається, було зовсім не до розваг. Зараз  Golden Kids об’єднує біля 100 дітей, серед яких чимало переселенців. Багато хто з них ніколи не займався хореографією та співом, тож у складні часи новий педагогічний колектив на чолі з Іриною Ніколаєвою був змушений створювати зовсім новий театр.

Поступово ми розвивались, діти здобували нові навички, – згадує Ірина Ніколаєва. – Створили виставу «Енканто», яка йде на сцені Драмікому. І в мене з’явилась мрія, яка згодом перетворилась на ціль. Ми маємо виступити у Діснейленді у Парижі! Я почала думати над тим, що ми можемо показати у Франції, чим здивувати. Напередодні 2024 року в нас був чудовий новорічний концерт. Ми зробили його відеозапис, я відправила організаторам концертів у Діснейленді декілька номерів. Їм сподобалось, вони підтвердили нашу участь.

Звісно, готуватися було складно. Репетиції йшли під постійні повітряні тривоги та спуски в укриття. Але наполегливість учасників  Golden Kids та їх керівниці перемогла. На поїздку у Діснейленд записалося 100 чоловік – це були діти та їх матусі.

За ті 26 років, які я займаюсь дитячими колективами, це була одна з найскладніших, але разом з тим, мабуть, найемоційніша поїздка, – зізнається Ірина Ніколаєва. – Зі Львова ми приїхали до Праги, де в нас був виступ на одному з майданів. Потім  – нічний переїзд до Парижу. В автобусі всі діти вдягнули білі сорочки та блакитні джинси, я роздала всім жовті та блакитні надувні кульки. На площі, яка розташована неподалік від Ейфелевої вежі,  нас зустріла Почесний  Консул України в Домініканській Республіці Ілона  Солонина  – вона привезла колонки, ми увімкнули музику. І почався наш імпровізований виступ, у кінці якого під аплодисменти перехожих хлопці та дівчата випустили кульки у небо.

Потім були цікаві екскурсії, участь у антивоєнному мітингу і кульмінація – виступ на сцені Діснейленду.  Golden Kids продемонстрували десять номерів, при чому у кожного з 47 юних артистів було по три перевдягання. Все треба було робити дуже швидко та злагоджено, і дніпряни зі всім впорались. Всі номери звучали українською мовою.

У Діснейленді  є дуже красиве приміщення з концертною залою, –  розповідає Ірина Ніколаєва.  – Його адміністрація дає змогу виступити там тим, хто пройшов попередній онлайн-відбір. Перед нами на цю сцену виходили дитячі колективи з Великої Британії та Франції. Що я можу сказати – наші діти найталановитіші, я дуже пишаюся ними!

Побачити виставу «Енканто» дитячого музичного театру Golden Kids можна 26 травня об 11.00 у Дніпровському театрі драми та комедії. Це буде останній показ цієї постановки, після чого колектив розпочинає роботу над новою виставою.

Юліанна Кокошко

Фото з архіву Ірини Ніколаєвої.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Драмікомі відбулася прем’єра вистави «Тваринні інстинкти».

Слідкуйте за подіями в наших групах