Восени всі дніпровські театри відкрили свої двері для глядачів. Окрім перевірених хітів, майже всі дивують прем’єрами, які вже або відбулися, або відбудуться незабаром. Про те, що нового та цікавого можна побачити у театрах Дніпра, дізнавалась журналістка «Нашого міста».
У Драмікомі панують французи та італійці
20 та 21 вересня у Дніпровському театрі драми та комедії відбулася прем’єра комедії «Стрип-покер». Автором п’єси є Жан-П’єр Мартінес – сучасний французький письменник, поет і драматург. Він надав дніпровському театру право безкоштовно поставити його п’єсу у важкі для України часи. Артисти зізнаються, що його підтримка та довіра надихають їх творити навіть у найскладніші часи.
Про що ця вистава? Мабуть, насамперед про те, що наше життя повне несподіванок. Звісно, у французів вони дещо інші, ніж в українців. Але ж і у нашій непередбачуваній реальності скелетів у шафі ніхто не відміняв. Чи кожен з нас готовий до відвертих зізнань? Стоматолог Жак (Єгор Герасимов) захоплюється анекдотами і танцями, виховує трьох дітей. Його дружина Селін (Вікторія Рудавська) любить пити вино та звільняти ледарів. Обоє – нібито чемні люди, але насправді не все так просто. Вчителька сольфеджіо Марі (Валерія Лагода) курить багато цигарок, нібито любить свого чоловіка, але є одне але. Її чоловік Пʼєр (заслужений артист України Ігор Тітов) обожнює вигадувати дивні історії. Коли ця четвірка сідає грати у стрип-покер, виявляється, що під час іспиту на роздягання та відвертість кожному є, чим здивувати інших.
– Ми намагаємось зробити так, щоб дніпровські глядачі відчули легку атмосферу, в якій живуть французи, – зазначає Антон Меженін, головний режисер Драмікому та режисер-постановник прем’єрної вистави. – Вважаємо, що зараз українцям буде цікаво зануритися саме у таку тему. І подивитися на те, яким чином різні питання можна легко вирішити після того, як ми поміняємо своє ставлення до них.
На 12 жовтня у Драмікомі запланована ще одна прем’єра – комедія «Афера по-італійськи». На думку адміністрації театру, вистава, що поєднує захопливий італійський колорит з невичерпною енергією інтриг і гумору, обіцяє стати однією з головних театральних подій сезону. Вона створюється за популярною у всьому світі п’єсою Джуліо Скарніччі та Ренцо Тарабузі «Моя професія – синьйор з вищого світу». Режисер – В’ячеслав Жила, народний артист України, заслужений діяч мистецтв України. Головний герой цієї комедії – Леоніда Папагатто (Арсен Босенко, Влад Лебедєв). Це геній обману, чарівний «синьйор» з вищого світу. На тлі яскравих пейзажів італійської «дольче віта», сім’я Папагатто майстерно вступає у велику авантюру, перетворюючи ризик на блискучий успіх. Але чи зможе Леоніда залишитися на вершині своєї хитрої піраміди, не попавшись у пастку? Про це ви дізнаєтеся, відвідавши виставу.
У театрі ім. Т. Шевченка вирують опереточні пристрасті
Дніпропетровський національний український музично-драматичний театр ім. Т. Шевченка відкрив свій сезон 15 вересня премʼєрою оперети «Баядера». Це яскрава та бурхлива історія кохання східного принца Раджамі та паризької акторки Одетти Дорімонт. Дія відбувається у Парижі початку ХХ століття. Інтриги, кохання та неймовірний фінал дарують дніпрянам позитивні емоції, яких всім нам зараз так не вистачає.
Режисер – Максим Добролюбов, диригент-постановник – заслужений діяч мистецтв України Юрій Бєднік, балетмейстер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Олексій Коваленко. У виставі можна побачити та почути таких акторів як Наталія Хмелькова (Одетта Дорімонт), Максим Кузнецов (Принц Раджамі), Владислав Олійник (Ахілес Прімпрінеті), Ангеліна Кизь (Маріетта), Максим Подорожний (Полковник Паркер), Ярослав Безкоровайний (Луі-Філіп Сен-Лагор), Василь Петрушко (Наполеон де Пшик).
– Ця вистава планувалася багато років тому, – розповідає Ольга Волошина, режисерка театру ім. Т. Шевченка. – Вже були виготовлені декорації, костюми. І раптом – 2022 рік, війна. Тож зараз відбувається реалізація того проєкту. Гадаю, що саме оперета, життєдайний музичний жанр потрібен зараз нашим глядачам, які мріють повернутися у мирне життя. Ми даємо їм надію на те, що все буде добре!
У Театрі ДГУ показують життя богині
20 вересня у Театрі ДГУ відбулася прем’єра моновистави «Децима», в якій грає заслужена артистка України Ілона Соляник. Вона вже давно співпрацює з цим колективом, також є однією з провідних актрис Драмікому. Режисер – заслужений артист України Олександр Голубенко. П’єсу написав саме для цієї актриси молодий драматург Сергій Марен.
– Тут зійшлося все: драматургія, режисерська робота, сподіваюся, і акторська, – зізнається Ілона Соляник. – Вистава робилася у дружній компанії, все співало та танцювало. Децима – це богиня долі. Вона дає відповідь на те, чому у нашому житті все відбувається так, а не інакше. Сьогодні це дуже сучасна, своєчасна вистава, яка мені до серця.
У «Децимі» є гумор, іронія, а також серйозні моменти, і навіть трагедія. Моновистава будується на відвертих розмовах про життя і долю. Глядачам, а особливо глядачкам це до вподоби.
У молодіжному – казка про Мауглі та трагікомедія
Дніпропетровський обласний молодіжний театр теж активно оновлює свій репертуар. 21 вересня тут відбулася прем’єра вистави «Мауглі», яку її автори назвали сімейною казкою-легендою. Відомий заклик головного героя «Ми з вами однієї крові, ви та ми» нагадує про важливість людяності, єдності та готовності бути разом у найскладніші моменти життя. Вистава «Мауглі» розповідає історію хлопчика, який проходить через обряд посвяти та стає відважним воїном.
З беззахисного малюка Мауглі перетворюється на справжнього героя, готового захищати своїх близьких і боротися з найнебезпечнішими ворогами. Ця казка-легенда про свободу, честь і мужність перегукується з подіями, які відбуваються в сучасній Україні. Вистава «Мауглі» призначена для сімейного перегляду, своєю яскравою ігровою формою (акробатичні, майже циркові номери, бої в стилі у-шу, та інше) захоплює дітей і вчить сміливості. Вона надихає захищати свій рід, свою батьківщину і свій дім.
А 4 жовтня молодіжний запрошує глядачів на прем’єру трагікомедії української драматургині Оксани Гриценко «Молочайник». На жаль, тему війни зараз неможливо оминути, тож саме сучасне життя пересічних українців є в основі цієї вистави. В маленькому сільському будинку на окупованій Херсонщині вимушено опиняються три покоління жінок однієї родини. І в цій безвиході вони такі кумедні, недолугі і забобонні, нарешті знаходять глибинні, майже містичні, зв’язки з собою, рідними і неймовірною землею, яка живить надії і надає сенс життю. У виставі можна побачити таких актрис як Євгенія Зіньковська, Альбіна Бут, Наталія Коваленко, Тетяна Тушич.
Юліанна Кокошко
Фото автора та з відкритих джерел.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Дніпрі відбулася зустріч з актором Олексієм Вертинським.