Ніка проти пуйла: у Кривому Розі відкрилась виставка відомого художника з Дніпра

  • Категорія:
  • Афіша
  • Мітки:
  • Афиша Днепра

14 лютого у Кривому Розі у галереї «АртКрафтОіл» відкрилась виставка відомого дніпровського художника Валерія Сосни. Вона називається «Незалежні» і присвячена подіям, які зараз відбуваються у нашій країні.

  • Незалежність  – це можливість приймати самостійні рішення, які підкоряються власним бажанням та інтересам і не потребують зовнішніх вказівок та наказів, – впевнений Валерій Сосна. – Саме за це бореться Україна. Ми маємо зберегти нашу незалежність, саме про це моя персональна виставка.

 В експозиції представлені 25 картин, які створені у різні роки.  Відбулося і декілька «прем’єр». Кожен з нас знає полотно Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану». Валерій Сосна підхоплює своєрідну естафету великого майстра і переносить її з історичних у наші новітні реалії.  Картина «Лист» виконана в кольорах триколора. На ній керманич рф читає відповідь козаків. Персонажі цього полотна у паніці. Вони розуміють, що час розплати неухильно наближається.

 Ще одна нова картина художника – «#SalvatorMundi»,  іконографія та композиційна складова якого та ж сама, що і у Леонардо да Вінчі. Проте гама кольорів додає цьому полотну сучасної актуалізації. Герой твору Валерія Сосни одягнений у кольори прапора України.  Але на цьому художник не зупиняється.

  • Квінтесенцією цього посилу є державний герб – Тризуб, який золотом виблискує на грудях Христа Спасителя Світу, – зазначає мистецтвознавець Іван Дудич. – Так, наче сама Україна приймає на себе удар, захищаючи весь світ. Маскулінний вольовий вираз обличчя героя твору – це обличчя України, яке звернене до світу.

І, нарешті, ще одна, найбільш життєстверджуюча «прем’єра»  – полотно «Ніка». На ньому зображена крилата богиня перемоги, але без крил. Це алегорія самої України, яка стоїть у вигляді вольової напівоголеної молодої жінки. Ніка переможно звела голову, а своїм мечем вперлася в триколор. Її ліва нога притискає ступнею до землі відтяту закривавлену голову, в рисах якої нескладно  впізнати нашого головного ворога.

Адреса галереї – Кривий Ріг, вул. Транспортна, 1. Телефон для довідок 0682323333.

Юліанна Кокошко

Нагадаємо, раніше ми присали про те, що у Будинку мистецтв відкрилась виставка стріт-арту.  

Слідкуйте за подіями в наших групах