Розважитись в театрі чи вибрати хобі: як цікаво провести весняні канікули у Дніпрі

  • Категорія:
  • Афіша
  • Куди піти дніпро
  • Новини
  • Мітки:
  • Афиша Днепра

 З 25 до 31 березня дніпровські школярі підуть на весняні канікули. Як провести їх з користю? Журналістка «Афіші Дніпра» зібрала інформацію про різні локації, де діти можуть не тільки розважитись, а й зробити вибір свого майбутнього хобі. А можливо, навіть професії. 

У музеях повно цікавих експонатів 

Чудова ідея – відвідати під час канікул один з музеїв Дніпра. Є в нашому місті такі, які точно зацікавлять малечу та дітей молодшого і середнього шкільного віку. Наприклад, у музеї «Машини часу» працюють три зали з ретро- автомобілями та мотоциклами, загалом понад 50 одиниць техніки.  Найстаріший –  BMW-321 1939 р/в, а наймолодший – “Запорожець” 1992 р/в.  

Також його організатор  пропонує нові інтерактивні виставки : «Ви це можете», «Перспектива» та «ХВЗ ЗаГенерацію».  А  ще –  квести на вибір: «Полювання на Запорожець», «Супергерої і авто», «НадЗвуковий квест». Разом з екскурсоводами маленькі відвідувачі  будуть відгадувати, крутити, натискати  –  тобто дізнаватись про нове.  Адреса музею  – вул. Мандриківська, 44. Він працює з 10.00 до 18.00, запис екскурсій по телефону (073) 101- 05- 85 або на сайті музею  mvr.org.ua. 

Ще одна цікава локація для школярів – «Музей Дитинства». Тут є три зали, в яких знаходиться близько 1000 експонатів 1960-1990-х років. Іграшками, іграми та всім, що пов’язано з дитинством, наповнений  буквально кожен квадратний метр музею, включаючи переходи між сходами та крихітними закутками. Цей музей теплий, душевний та дуже цікавий. У ньому діти, забувши про свої гаджети, із задоволенням грають у старі ігри – як колись це робили їхні батьки, бабусі та дідусі. Наприклад, тут є дерев’яна вантажівка, яка була створена ще до Другої світової війни.  Можна покататися на велосипеді “Гном”, який до речі випускався на Південному машинобудівному заводі. Є окремий стенд іграшок, що колись вироблялися в нашому місті.  Одним словом, повне занурення в атмосферу дитинства гарантоване.  Адреса музею – пр. С.Нігояна,50. Телефон для довідок (068) 183- 13-13.

У театрах – мюзикли та лялькова вистава 

У театрах Дніпра на юних глядачів також очікує чимало сюрпризів. У Дніпропетровському молодіжному театрі (вул. Володимира Мономаха, 23)  31 березня можна побачити виставу «Мері Поппінс. Історія про повсякденні діла».  Це чотири новели про щасливих людей, про звичайні дива навколо нас, про те, що своє щастя можна знайти у найнесподіванішому місці і  моменті, треба лише бути готовими до цього. Цю лялькову виставу за мотивами повісті П. Треверс  рекомендовано для сімейного перегляду. Початок об 11.00 та 13.00.

Дитячий музичний театр Golden kids 23 березня об 11.00 запрошує на виставу «Енканто». Вона відбудеться на сцені театру драми та комедії, адреса –  пр. Д. Яворницького, 97. Енканто –  це місце магії та особливої духовної сили, де відбуваються чарівні та надзвичайні події.  Саме тут, серед яскравих колумбійських лісів, живе велика родина Мадригаль, в якій майже кожен має унікальний чарівний дар. І навіть їхній будинок – Касіта, мов живий організм, допомагає своїм мешканцям. З усієї родини лише Мірабель в дитинстві не отримала магічний дар. Але саме їй доведеться знайти таємниче пророцтво та врятувати свою сім’ю. На цей мюзикл радимо йти всією родиною.

У таборі розважають та готують до школи

 Якщо є потреба організувати дозвілля дитини у будні дні, це можна зробити у весняному творчому табору «Колошкола». Сюди запрошують учнів перших, другів класів, а також майбутніх першокласників. Протягом п’яти днів, з 25 по 29 березня, з 9.00 до 18.00 для малечі буде відбуватися чимало активностей. В таборі освітня складова поєднана з цікавими інтерактивними завданнями. В ігровій формі діти покращать свої навички письма, читання, рахунку, логічного мислення. Також будуть  творчі майстер-класи на весняну тематику.  Під час відвідування табору не потрібно перейматися через те, що їсть дитина: смачне та корисне 4-разове харчування входить у вартість. Повна вартість: 4000 грн. Вартість для дітей захисників України: 3000 грн. Запис за тел.: (066)131- 31- 81, (067) 256- 83 -37. Адреса: вул. Архітектора Олега Петрова, 21-А ( район «Нагорки»). 

 Для навчання буде інший час 

Багато хто з батьків вважають, що будь-які канікули, у тому числі і весняні, це чудова нагода для їхніх дітей наздогнати навчання. Вони знаходять для своїх синів та доньок додаткові курси та записують їх до приватних вчителів. Але дніпровська психологиня Елла Загребельна категорично не радить цього робити.

 – В жодному разі не змушуйте дітей протягом канікул безкінечно наздоганяти навчання,  – каже Елла Загребельна. – Не допускайте того, щоб вони ходили до репетиторів або робили завдання у комп’ютері. Дітям треба перезавантажитись, бо викликів в них і так дуже багато. Найкращі варіанти – це спілкування з однолітками та батьками. Саме це надасть дітям можливість психологічного розвантаження.  Не варто відправляти їх до школи під час канікул – вони повинні відпочити і від вчителів, і від шкільної будівлі. 

Ласкаво просимо на Дні відкритих дверей 

І все таки деякі навчальні заклади під час весняних канікул відвідати варто. Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради з 25 до 29 березня підготував дуже цікаву атракцію – Дні відкритих дверей у закладах освіти. Мистецькі школи зустрінуть відвідувачів у понеділок, спортивні школи – у вівторок та середу, дитячо-юнацький центр «Штурм» – у середу та четвер , заклади, що належать до «АРТТЕРИТОРІЇ» , а це у минулому будинки культури, – у четвер, професійно-технічні училища – у п’ятницю.

Міжрегіональне вище професійне училище з поліграфії та інформаційних технологій запрошує до себе тих, хто мріє отримати сучасні затребувані професії. Училище має укриття, тож під час війни заняття тут проходять офлайн або за змішаною формою. Завдяки цьому молоді люди мають змогу не тільки отримати корисні навички, а й повною мірою зануритись у студентське життя.

–  Цей навчальний заклад готує кваліфікованих спеціалістів та молодших бакалаврів, – зазначає Михайло Гончар, начальник управління професійної освіти освітніх установ департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради. – Надає базову підготовку робітників, які пов’язані з поліграфічною індустрією. Це верстка видань, обробка паперової складової газет, журналів, книжок. Також тут готують бібліотекарів. Є плідна співпраця з роботодавцями. Багато хто проходить стажування та отримує роботу ще під час навчання.

Третьокурсник Богдан Малий засвоює професію оператора обробки інформації та програмного забезпечення. Нещодавно він розробив програму для обчислення даних, які отримані під час тестування фарб для глибокого друку на сухий залишок. Ця програма замінює собою старі паперові розрахунки. Графічний інтерфейс Богдан розробляв протягом місяця, найближчим часом може з’явитись ще й мобільний застосунок. Винахід студента вже застосовує у своїй роботі одне з підприємств. Хочете бути як Богдан? Тоді приходьте до цього училища 29 березня і обирайте свій майбутній фах.

Дитяча музична школа № 3, за словами Євгена Хорошилова, начальника управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, є однією з найкращих у Дніпрі. Хоча у кожній школі є свої «зіркові» педагоги та учні, якими місто може пишатись.

–  День відкритих дверей ми плануємо зробити у вигляді квесту, – розповідає Вероніка Васильєва, директорка ДМШ№ 3. – А потім буде творча майстерня. Буде і маленький сюрприз – собачка Ліля. Це моя власна домашня улюблениця, яку я принесу у цей день до школи. Вона добра та маленька, з нею дітям цікаво та весело – це вже перевірено.

У музичній школі можна навчитись грати на бандурі, домрі, гітарі, синтезаторі, флейті, скрипці та інших інструментах. Для малюків від трьох років працює творча студія «Домісолька». Також тут можна навчитись співати та малювати. 

   Начальник управління спорту Олександр Осипов проводить екскурсію до спортивної школи з художньої гімнастики. Тут навчаються майбутні чемпіони. Загалом у місті зараз працюють 22 спортивні школи, кожна з них  проводить відкриті тренування 26 та 27 березня. На них буде представлено 47 видів спорту. Можна спробувати власні сили у будь-якому з них.

–  Я входжу до резерву збірної команди України з художньої гімнастики, – ділиться 18-річна Даниела Чеботарьова. – Тренуюсь у цій школі протягом 13 років. Вже багато разів була на міжнародних змаганнях – наприклад, в Угорщині, Польщі та Японії. Здобувала там срібні та золоті медалі.

Якщо ви хочете відвідати Дні відкритих дверей під час весняних канікул, зверніться до класних керівників у школі, де навчається дитина. Вони нададуть більш детальну інформацію щодо розкладу та адрес.

Юліанна Кокошко

Фото Валерія Кравченка та з відкритих джерел. 

Слідкуйте за подіями в наших групах