Так ось він який, живопис Сосни: у Дніпрі відкрилась виставка відомого художника

  • Категорія:
  • Афіша
  • Куди піти дніпро
  • Новини
  • Мітки:
  • Афиша Днепра

У Дніпровському художньому музеї (вул. Шевченка, 21) відкрилась персональна виставка відомого художника з Дніпра Валерія Сосни під назвою Pine’s Paint. Про це повідомляє «Афіша Дніпра». Кураторка виставкового проєкту – Світлана Ткаченко (Картинна галерея ArtCraftOil, м. Кривий Ріг).

Експозиції виставки, яка складається з 52 робіт художника, дозволяє глядачу прослідкувати творчий процес митця від початкового етюду до завершеної картини. У чотирьох музейних залах є яскраві кольорові картини, які написані нещодавно. Є чорно-білі роботи з дротом. А також етюди, на яких переважають сільські пейзажі. Біля кожної картини є її докладний опис, який створив мистецтвознавець Іван Дудич.

 Центральною подією презентації виставкового проєкту Валерія Сосни «Pine’s Paint» став перформанс, режисером якого виступив Павло Осіков з Кривого Рогу. Під час нього художник у режимі реального часу створив картину. Все дійство тривало не більше 20 хвилин, що дійсно вразило тих, кому пощастило портапити на перформанс. Хтось побачив у новоствореному полотні дніпровський готель «Україна», хтось просто місто своєї мрії. У будь-якому випадку, воно намальоване різноманітними фарбами і сповнене позитиву.

Тому недивно, що по завершенню перформансу глядачі щиро аплодували тим, хто його створив. Крім Валерія Сосни, участь у дійстві брали його студенти. Він вже другий рік поспіль є викладачем живопису та малюнку в Університеті митної справи та фінансів. Ректор цього вишу Дмитро Бочаров також був присутній на презентації. А ще Валерій Іванович вже багато років поспіль веде заняття у власній студії образотворчого мистецтва, яка є одною з найкращих  у Дніпрі.

Особливе місце на виставці займає картина, на якій зображений проспект Дмитра Яворницького взимку. Якщо придивитись, на ній можна побачити дірки від уламків, які пробили полотно. Справа в тому, що свого часу воно було придбане однією з дніпрянок і знаходилось у неї в офісі за адресою вул. Набережна Перемоги, 118. У січні минулого року в цей дім прилетіла рашистська ракета. Під’їзд, який був тоді вщент зруйнований, знаходився поруч з тим, де був той самий офіс. Тепер романтичний пейзаж є свідком злочинів окупантів та історичним артефактом.

Виставка Валерія Сосни Pine’s Paint триватиме до кінця квітня. Вихідні дні у музеї – понеділок та вівторок. Часи роботи – 10:00 до 17:30.

Фото Володимира Федорищева.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Музеї історії Дніпра працює виставка з Музею лоцманів.

Слідкуйте за подіями в наших групах