ТОП-5 найкращих портретів художників з Дніпра

  • Категорія:
  • Афіша
  • Куди піти дніпро
  • Новини
  • Мітки:
  • Афиша Днепра

Портрет завжди був і залишається  одним з найпопулярніших та найтаємничіших жанрів образотворчого мистецтва. Дехто навіть приписує портретам містичні властивості і пов’язує з ними загадкові історії.  В Дніпрі є чимало художників, які працюють у такому жанрі і роблять це дуже професійно. Але і серед них є справжні майстри своєї справи, талантом яких захоплюються багато їх прихильників. А ті, хто можуть собі дозволити замовити їм власні зображення або портрети своїх близьких, із задоволенням роблять це. Редакція «Нашого міста» створила рейтинг найкращих портретистів Дніпра, якими ми можемо пишатись.

Сергій Ісаєв

Сергія Ісаєва можна без перебільшення вважати патріархом дніпровських портретистів. У Дніпрі він живе та працює з 1974 року. Його твори можна побачити в інтер’єрах різних закладів нашого міста: це вітражі у фойє Дніпровського аграрно-економічного університету та Палаці культури ім. Ілліча, стінописи у Придніпровській державній академії фізичної культури і спорту та Дніпровському коледжі  автоматики і телемеханіки та інші твори. Але однією з його головних візитівок є саме портрети.

Віктор Родіонов

Він є відомим не тільки художником, а й педагогом, графіком, майстром з виготовлення гобеленів, архітектором та дизайнером. За його проєктами створено багато вітражів та гобеленів в інтер’єрах навчальних, мистецьких та громадських будівель Дніпра. Віктору Родіонову однаково добре вдаються влучні  карикатури та панно з вовняних ниток. І, звісно, портрети. На початку війни художник перебував в евакуації в Польщі, де створив за допомогою олівців та паперу багато зображень тих, хто йому допомагав.

Григорій Чернета

Він є корінним дніпрянином і вже понад 40 років викладає спецдисципліни у рідному Дніпропетровському художньому училищі, яке закінчив у 1968 році (зараз це Дніпропетровський  фаховий мистецько-художній коледж). Григорій Чернета навчає молодь створювати композиції, писати натюрморти, пейзажі, а також портрети. Працює над ними і сам.

Ігор Куделін

Цей художник все життя експерементує, причому робить це дуже сміливо та навіть зухвало. Зараз він живе у Лондоні, працює у жанрі абстракції та фігуративу. Ігор Куделін неодноразово дивував дніпрян несподіваними проєктами: то розписує акриловими фарбами целофан, то створює на полотні плями за допомогою поролонового валику або власних відбитків пальців. Його портрети теж незвичайні і іноді лякають глядачів. Але що поробиш – таке воно, сучасне мистецтво.

Валерій Сосна

Цьому художнику легко підкорюються різноманітні жанри образотворчого мистецтва. Тож варто придивитись уважно до кожного з напрямів, в яких він працює, а особливо – до портретів. За багато років творчого життя Валерій Сосна створив їх чимало. Зараз у криворізькій галереї «АртКрафтОіл» можна побачити найсвіжіший та, можливо, найпровокативніший з них. Героя цього портрету, без сумніву, впізнають всі.

Нагадаємо, раніше ми писали про ТОП-5 картин з тваринами художників з Дніпра.

Слідкуйте за подіями в наших групах