У Дніпрі відкрилась унікальна виставка мережива

  • Категорія:
  • Афіша
  • Куди піти дніпро
  • Новини
  • Мітки:
  • Афиша Днепра

У Центральній міській бібліотеці Дніпра (вул. Воскресенська, 23) відкрилась виставка в виробів з мережива. Журналістка «Нашого міста» на власні очі побачила красу, яка знаходиться на п’ятому поверсі бібліотеки у кімнаті № 510.

Це моя колекція, яка я почала збирати випадково років п’ять тому, – розповідає Олена Стуковенкова, завідуюча господарчого відділу Центральної міської бібліотеки.  – Побачила у львівській крамниці одну річ, закохалась, придбала – і потім вже не могла зупинитися. Поступово дізналась багато цікавого про мереживо. Воно почало свою ходу по всьому світу  з Європи у XVII столітті. Їм прикрашали свій одяг та побут аристократичні сім’ї. Але й у нашому сучасному одязі можна використовувати цю красу.

На виставці представлені серветки, а також різні елементи одягу. Олена Вікторівна сама теж вишиває, щоб прикрасити мереживом власні сукні та блузи. Для створення мережива існують різноманітні техніки. Одні мережива вироблялись за допомогою голки, для інших використовувався гачок, спеціальні маленькі палиці або сітка.

Зараз у колекції Олени Стуковенкової декілька сотень предметів. На виставці  представлена певна частина з них. Більшість виробів з мережива жінка придбала на Західній Україні. Але є й екземпляри з Дніпра – наприклад, тендітні жіночі рукавички, які є антикварної річчю.

Кожний третій четвер місяця Олена Стуковенкова проводить майстер-клас зі створення мережива. Найближчий буде 16 травня о 15.00 у кімнаті № 510 Центральної міської бібліотеки. Участь безкоштовна. Побачити виставку можна до 20  травня кожного дня, крім понеділка.

Юліанна Кокошко

Фото автора.

Раніше ми писали  про те, що у Дніпрі в бібліотеці відкрилась кімната з настільними іграми.

Слідкуйте за подіями в наших групах