У Дніпрі відкрилась виставка, яка присвячена російській окупації

  • Категорія:
  • Афіша
  • Новини
  • Мітки:
  • Афиша Днепра

 6 грудня у Дніпровському художньому музеї відбулося відкриття масштабної інформаційно-мистецької виставки «Небачена сила». Журналістка «Нашого міста» відвідала захід.

Ця експозиція присвячена українцям, які опинилися в російській окупації і продовжують боротися за свободу. За допомогою мистецтва, документальних історій та свідчень виставка розповідає про ненасильницький спротив, про рухи опору «Жовта стрічка», «Зла мавка» та інші.

 Інформаційно-мистецька виставка “Небачена Сила” організована ГО “Українська асоціація культурологів – Львів” і проводиться за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID “Зміцнення громадської довіри (UCBI)”.

  • Я представляю на виставці архів артефактів, які були зібрані під час супротиву, – розповіла Діана Берг, мисткиня та активістка. – Всі вони свідчать про те, що люди зі сходу України не кликали путіна та росію. Вони чинили спротив. Тут зібрані прапори, з якими ми виходили на вулиці – з закликами, з осудом. За права жінок, за звільнення Олега Сенцова, проти незаконних забудов. Це спротив між двома окупаціями. У 2014 році я виїжджала з Донецька. Жила у Маріуполі, і у 2022 році була змушена тікати звідти, ховаючи у машині український прапор.

У одному з залів музею можна побачити інсталяцію, яка присвячена жіночому супротиву у окупованому Криму. Каміння та мушлі з кримського узбережжя крають серце тим, хто зберігає пам’ять про український півострів.

  • Зазвичай спротив асоціюється з чоловіками, але жіночий спротив у Криму також триває вже майже 11 років, – зазначив Євген Бондаренко, прессекретар представництва президента України в АР Крим. –  Він має різні аспекти. Це волонтерська допомога українським військовим, історії жінок-політв’язнів та дружин чоловіків-політв’язнів. Тут є малюнки – у тому числі так званих «зелених чоловічків», які здійснювали окупацію. А також інші твори мистецтва, які демонструють супротив кримчан.

За словами Євгена Бондаренка, росія не змогла підкорити населення півострова, тому вирішила його колонізувати. Відомо, що туди заселилися понад 1 млн росіян з різних територій. Але супротив триває. У школах багато дітей відмовляються вставати під російський гімн, створювати вироби для російських військових. Люди вішають жовті стрічки, роблять плакати. Лікарі відмовляються лікувати поранених російських військових. Вони підтримують Україну.

Виставка працюватиме до 5 січня 2024 року. Адреса музею: вул. Шевченка, 21.

Юліанна Кокошко.

Фото автора.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Будинку мистецтв відкрилась виставка для медитації.

Слідкуйте за подіями в наших групах