У фоє «Дніпро Арт Стейдж» відкрилась виставка інсталяцій

  • Категорія:
  • Афіша
  • Куди піти дніпро
  • Новини
  • Мітки:
  • Афиша Днепра

Ще рік тому у приміщенні на Крутогірному узвозі, 9 знаходився Телетеатр, а зараз воно змінилось до невпізнанності. Тепер тут з ініціативи департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради працює «Дніпро Арт Стейдж».  Зокрема зовсім інакший вигляд наразі має фоє, у якому наразі відбувається артсквот «Третя весна». Журналістка «Нашого міста» на власні очі побачила вражаючі зміни та цікаві об’єкти.

Олена Іванова – дніпровська художниця, поетка та дизайнерка інтер’єру. Випускниця архітектурного факультету ПДАБА та учасниця чисельних виставкових проєктів у нашому місті та за його межами. Для артсквоту мисткиня створила інсталяцію “Метафоричне дерево відродження життя під час війни”.

 – Журавель – яскрава метафорична фігура у багатьох культурах світу, – розповідає Олена Іванова. – В українському фольклорі журавлі є символом весни і пробудження природи  і одночасно туги за рідним краєм. Паперовий журавель – класична фігурка японського мистецтва орігамі. Вважається, що саме його крила несуть душі померлих до раю. Всі ці важкі теми дуже відгукуються кожному з нас, особливо зараз, коли війна прийшла до нас в Україну. Проте життя продовжується і люди що тікали і отримали різний досвід, у тому числі травматичний, повертаються додому.  

Кожен відвідувач виставки має змогу долучитись та зробити власного журавлика, який стане частиною інсталяції Олени. Його треба покласти в гніздо. Також ви маєте змогу взяти собі свого чи якогось іншого птаха з гнізда на згадку про цей день.

Станіслав Горбачевський   – мультидисциплінарний митець, дизайнер та викладач танців. В рамках артсквоту “Третя весна” представив проєкт “Spring blood” – концептуальне поєднання інсталяції та аудіо-візуального перформансу, після якого істотних змін зазнала первинна версія його роботи. 

 Ася Яковлєва  – художниця-графік з Луганська. Мисткиня створює графічні роботи та інсталяції з абсурдними і, подекуди, навіть божевільними сюжетами. Саме через них вона досліджує “темні” сторони людського «я», розкриваючи підсвідоме у складній візуальній системі, де ключовим образом постає сама художниця. Війна, насилля, жорстокість та її наслідки – головні теми робіт Асі. Робота “Сімейний обід” – довершене та послідовне продовження графічних робіт мисткині.

Ця інсталяція у вигляді обіднього столу, який вже сервіровано для сімейного обіду, уособлює собою наповненість повсякденного життя війною та жорстокістю, звиклістю до небезпеки і постійної загрози, що тепер чатує нас всюди, навіть під час сімейного обіду, – зазначає Ася Яковлєва. – Квіти-пістолети символізують приховану небезпеку, постійну її присутність, відображаючи тривожність та напруженість, що супроводжує наше повсякденне існування. А рожевий колір створює контраст і підсилює абсурдність та трагедію існування.

Експозиція артсквоту працює з вівторка по неділю з 10-ї до 19-ї години до 13 червня включно.

Юліанна Кокошко

Фото автора.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Дніпрі відкрилась виставка акварелі.

Слідкуйте за подіями в наших групах