У художньому музею Дніпра відкрилась виставка еротичних робіт Вадима Сідура  

  • Категорія:
  • Афіша
  • Куди піти дніпро
  • Новини
  • Мітки:
  • Афиша Днепра

28 червня у Дніпровському художньому музеї відкрилась виставка скульптури та графіки Вадима Сідура, сторіччя з дня народження якого відзначалося саме в цей день. Журналістка «Нашого міста» побувала на цій події.

У одному з залів музею можна побачити роботи з циклу «Мутації». Завдяки їм перед глядачами відкривається постапокаліптичний світ, населений не людьми, а їхніми нащадками. Виглядають вони як дивні створіння, які, тем не менш, намагаються займатись суто людськими справами. Наприклад, коханням.

Вадим Сідур був надзвичайно різнобарвним мистцем – звертався до графіки, скульптури та інших практик, –  зазначив на відкритті виставки Володимир Маліков, завідуючий Музею Вадима Сідура.  –  Він був впевнений, що Третю світову війну наша цивілізація не переживе. Саме такі постапокаліптичні думки знайшли відображення у «Мутаціях».  Провідною фішкою їх робіт є сексуальність. Навіть із сьогоднішнього погляду ці роботи епатажні, що вже казати про ту епоху, коли вони створювались.

До Дніпра 15 літографій з циклу «Мутації», а також дві скульптури – «Пам’ятник загиблим дітям» та «Треблінка»  –  потрапили завдяки Карлу Аймермахеру. Він був близьким другом Вадима Сідура за його життя і зберігає у Берліні великий творчий архів нашого земляка. Більшість робіт створені наприкінці 1960-х років.

Варто зазначити, що виставка розрахована на відвідувачів віком 18+. Адреса музею – вул. Шевченка, 21.

Юліанна Кокошко

Фото автора.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Дніпрі відкрили «Пам’ятник загиблим від бомб».

Слідкуйте за подіями в наших групах