Віртуальна реальність серед дніпровських порогів: у Дніпрі працює виставка Музею лоцманів

  • Категорія:
  • Афіша
  • Куди піти дніпро
  • Новини
  • Мітки:
  • Афиша Днепра

У цьому році виконується 30 років Музею лоцманів дніпровських порогів. З цього приводу у Музеї історії Дніпра відкрилась виставка, яка присвячена лоцманам, їх життю та небезпечній роботі. Про це “Афіші Дніпра” повідомив Святослав Чирук, заступник директора музею з наукової роботи.

На жаль, через війну відкриття сучасного інтерактивного Музею лоцманів Дніпра довелось відкласти. У тому приміщенні, де він має бути, немає можливості зробити належним чином укриття. Одна частина колекції зараз знаходиться у сховищах, а інша виставлена у одній із зал Музею історії Дніпра.

Ювілейну дату будемо святкувати на День Незалежності України, –  розповідає Святослав Чирук. – Але вже зараз можна побачити у  нас цікаві експонати. Вони дають змогу ознайомитись з професією лоцманів. Окремий куточок присвячений засновнику музею – Григорію Омельченку, який був останнім лоцманом дніпрових порогів. В нас є його особиста вишита сорочка. Саме він був ініціатором створення першого Музею лоцманів у 1994 році.

На виставці можна побачити приладдя праці лоцманів – якір, багор, канати. Світлини Ольги Косач-Кривинюк, яка жила у Лоцманській Кам’янці.  Вона уклала каталог вишивок, які збирала на Катеринославщині. Тепер нам відомо, що мешканці Лоц-Кам’янки носили сорочки, розшиті блакитним кольором. Таким чином вони демонстрували свою любов до дніпровської води, яка плескалась поруч.

А ще в нас є окуляри віртуальної реальності, завдяки яким можна зануритись у Лоцманську Кам’янку, – ділиться Святослав Чирук. – Побачити та відчути на собі, як саме сплавлялись лоцмани завдяки спеціальній грі – симуляції сплаву на плоту через пороги. Звісно, для сучасних дніпрян завдання спрощено.  Але відчути атмосферу лоцманської справи все ж таки можливо.

Адреса Музею історії Дніпра – вул. Воскресенська, 14.

Фото автора.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Дніпрі відкрилась виставка Василя Тевяшова.

Слідкуйте за подіями в наших групах