Миф о городе Днепр, 29.09.2020, цена, даты, купить билеты. Афиша Днепра

29/09/2020 Подія вже закінчилася!

8 зал. Миф о городе, что расширяется под землей и над землей

Категорія: Образование

  • Жанри:
  • Лекция

Коментарі: (0)

Опис

8 зал. Миф о городе, что расширяется под землей и над землей 29 сентября 2020 года, г.Днепр, Исторический музей

29 вересня українські художниці Валерія Карпань і Марина Хрипун проведуть ряд художніх інтервенцій в рамках Програми резиденції галереї Артсвіт. Проєкт художниць має назву “ 8 зала. Міф про місто, що розширюється під землю та над землею”.

В рамках проєкту художньої групи Variable name, створеного під час резиденції у галереї Артсвіт, відбудеться кілька інтервенцій:

у музей – простір офіційно репрезентованої пам’яті й чинних ідеологій;
У метрополітен – потойбічний простір міста, який дає можливість прискорення крізь декорації минулого;
У зоряне небо – простір бажань і омріяної міжзоряної плазми.
Через взаємодію трьох просторів, погляд аудиторії буде направлено на ті фрагменти міста, які останнім часом випадають з уваги. Підкреслюючи здатність майбутнього бути втіленим у сучасному, а сучасного – вміщувати посилання до реліквій минулого, вони вказують на можливу небезпеку таких переміщень у часі.
29 вересня, 14:00

Дніпропетровський національний історичний музей імені Д.І. Яворницького

29 вересня, 20:00
Площа перед виходом зі станції метро Метробудівників

Опис подій
В рамках події в 8 залі Історичного музею ім. Яворницького, глядачі зможуть піднятись і пройти до середини червоного подіуму, який розташовано в залі, в кінці якого буде відбуватись меппінг відео з зображенням інтер’єру станції дніпровського метрополітену. Відеопроєкція візуально продовжить простір подіуму, та створить ілюзію перетікання одного простору в інший. Камера, встановлена біля протилежної стіни, документуватиме взаємодію відвідувачів/ок із проєкцією. Відео буде доступне для перегляду у 8 залі 29 вересня, 1 і 3 жовтня. Години роботи інсталяції уточнюються.

Біля виходу зі станції метро Метробудівників буде встановлено проєктор, який транслюватиме простір 8 зали музею на скляні двері серед сходів, що ведуть під землю. Камера, встановлена навпроти виходу, документуватиме взаємодію пасажирів, які виходять з метро, із відео. Також, поруч із виходом буде облаштовано оглядовий майданчик, де перехожим буде запропоновано впродовж години споглядати сузір’я дніпровського метрополітену

Про проєкт 8 зала. Міф про місто, що розширюється під землю та над землею.
Космічне у фізичному просторі Дніпра радянських часів було представлене не прямо, без згадки про конкретні підприємства та промисловість . Проте дизайн та елементи оздоблення приміщень державних установ, музеїв, об’єкти у міському середовищі та приватних оселях натякали на зв’язок Дніпровсько ї повсякденності із величним освоєнням космосу.

Говорити відкрито про космічне у радянські часи було складно. Дніропетровськ був закритим містом, в якому знання і влада акумулювались у густому смозі заводів. КБ Південне та Південмаш – місце, де втілювали ідеї космічного бюро, виробляли космічні апарати і техніку військового призначення у часи холодної війни, викликали гордість, дарма що невидиму та непроговорену.
Політ у космос обіцяв можливість подолання труднощів і природних катастроф, абсолютну владу радянської людини над усіма державами сучасності, а отже, дотичність до цього польоту означала дотичність до влади. В сучасному Дніпрі космічна мрія, ідеологічне забарвлення пам’яті про яку і зараз залишається червоним, зазнала нових виявлень та інтерпретацій. Тепер космос “продає”, створює імідж міста, залучає інвестиції.

Ще одним виявленням прогресу, ознакою могутнього міста-мільйонника був метрополітен – проект суцільно радянський, проте відкритий для містян лише в 90ті, і то не повністю. Метро будують вже майже 40 років, однак прогресивні транспортні мережі, які, здавалося б, мали з’явитись вже давно, й досі ледь помітні на горизонті. В той самий час, місто Дніпро 2020 року, яким ми із вами персуваємось, залишається чутливим до амбіційних, проте часто розрізнених проектів розвитку.

Про художниць
VARIABLE NAME / Назва змінна

Колектив українських художниць виник у результаті спільних досліджень. Разом вони працюють переважно з партисипативним мистецтвом та культурною освітою. Діяльність групи орієнтована на процеси комунікації та обміну у міському середовищі, візуальну (цифрову) антропологію, інклюзивність і мультисенсорні досвіди, практики пам’яті та комеморації, дослідження локальних наративів. Художниці досліджують міські / маргінальні простори як поле збереження пам’яті та проявлення поведінки людини. Мистецькі та освітні проєкти групи орієнтовані на можливі шляхи залучення до соціальної взаємодії людей з різним походженням і можливостями. Проєкт реалізується в рамках Програми резиденцій галереї Артсвіт за підтримки УКФ.

Повернутися на головну

Слідкуйте за подіями в наших групах