04/03
Концерты
Нино Катамадзе
28/09
Концерты
STAND-UP in UA: СЛАВА КОМИСАРЕНКО
12/11
Концерты
Время и Стекло: VISLOVO
09/11
Концерты
Лесь Подервянский
23/11
Концерты
Maruv
К крепости с археологом Днепр, 12.05.2019, цена, купить билеты. Афиша Днепра

26/05/2019 Событие уже закончилось!

К крепости с археологом

Категория: Экскурсии

  • Жанры:
  • История

Комментарии: (0)

Описание

Экскурсия «К крепости с археологом» 26 мая 2019 года, г.Днепр.

ДО ФОРТЕЦІ З АРХЕОЛОГОМ: пішохідна експедиція

Пан Мандрівник запрошує дніпрян та гостей міста відвідати вали і яри старовинного козацького містечка Самар з перевозом та Новобогородицької фортеці разом із університетським археологом, магістром історії ДНУ Артемом ІВАНЦЕВИМ.

На цій місцині з другої половини XVII століття розташовувалася справжня військова фортеця. Ми прогуляємося її валами, дізнаємося таємниці знайденого археологами будинку полковника, постоїмо на місці козацького шинку та порівняємо давні ціни з нинішніми, побуваємо на березі історичної річки Кримки та згадаємо часи, коли за Самарою були кордони вже Кримського ханства…

Під час мандрівки пройдемо крізь колишні Північну та Південну (й навіть Софійську!) брами фортеці, дізнаємося, де розташовувалися військовий плацдарм і цвинтар будівельників, Покровська церква, подивимося місце поселення часів черняхівської культури (перші століття нашої ери), споглядатимемо чудові краєвиди стародавніх місць Одинківки, Огріні й Новоселиці (Новомосковська), розлив Самари, де під водою стоять затоплені козацькі селища, поміркуємо, чому нацисти цікавилися поселеннями черняхівської культури, одне з яких було знайдене археологами на мальовничих схилах стрімкої ріки. І побачимо місце, де розташовувалося старовинне козацьке містечко Самар з перевозом!

З собою необхідно взяти: головні убори, засоби від комах (про всяк випадок), зручне для походу взуття, напої та бутерброди.

З історією знахідок на фортеці нас познайомить пан Археолог, завідувач навчальної лабораторії археології ДНУ Артем ІВАНЦІВ.

Збір: 26 травня (неділя) о 8-45.

Місце зустрічі: Автостанція «Новий Центр», внутрішній дворик.

Місце зустрічі поблизу фортеці: на перетині вулиць Кадрової та Пензенської в селищі Шевченковому в межах міста Дніпра.

Виїзд: близько 9-00.

Початок екскурсії на фортеці: близько 10-00.

Орієнтовний час екскурсії: 2,5-3 години.

Ціна: добровільний внесок на підтримку наших мандрів.

Увага!!! Проїзд громадським транспортом сплачується окремо й самостійно!

Ви також можете дістатися місця зустрічі власним авто, проте враховуйте, що доведеться почекати основну групу, прив’язану до розкладу руху громадського транспорту!

Вернуться на главную

Добавить комментарий

Оставьте первый комметарий.