Будні війни: у Дніпровському будинку мистецтв відкрилась виставка військового медика

  • Категорія:
  • Куди піти дніпро
  • Новини

У Дніпровському Будинку мистецтв (вул. Філософська, 23) відкрилась фотовиставка «Будні війни» військового медика Національної гвардії України  Артема Семенюка. Про це повідомляє “Афіша Дніпра». Побачити її можна у фойє, яке розташоване перед виставковою залою.

 Артем Семенюк захоплюється фотографією з 11 років.  З 2016 до 2019 року йому довелось воювати в зоні АТО, зараз Артем також на фронті. Він не тільки рятує наших захисників, а й встигає займатись фотодокументалістикою.

На виставці можна побачити понад 40  світлин, які зроблені Артемом   в місцях боїв  поблизу Бахмута, Сєвєродонецька, Рубіжного, Лисичанська та Гостомеля.   Після початку великої війни Артем Семенюк знімає  просто на телефон,  але знімки від цього не стають менш емоційними та професійними.

«Будні війни» – це портрети захисників та щоденний побут військових.  На знімках можна побачити   розбиті будинки, зброю та тварин, що живуть з поряд з бійцями.   Вражають  дописи на дощці об’яв у під’їзді про захоронення померлих мешканців:  “Тут поховані: 1.Бабуля -внизу-кв.14, 2.  Дідусь-зверху, кв.15, пов.2, 3.Бабуля -самий верх-IV під”їзд, померла у підвалі. СУКА ВІЙНА”.  

На одній зі світлин є такий напис на шкільній   дошці: «Тут були ваші захисники. Вибачте за незручності. Слава Україні!».  І це повертає нас до думки про те, що війна колись закінчиться. Люди повернуться туди, звідки поїхали, діти знову сядуть за парти.

На початку грудня минулого року у Польщі вийшла книга про перший рік повномасштабного вторгнення росії в Україну, яка  ілюстрована фотографіями Артема Семенюка. Також його фотороботи увійшли до збірки, присвяченої подіям Помаранчевої революції.  

Фотовиставка «Будні війни» працює кожного дня з 10.00 до 19.00. Вхід безкоштовний.  

Юліанна Кокошко

Фото Володимира Федорищева

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Будинку мистецтв проходить виставка витинанок.

Слідкуйте за подіями в наших групах