Читання п’єс як арттерапія: у Дніпрі з’явився цікавий театральний проєкт

  • Категорія:
  • Куди піти дніпро
  • Новини

Дніпряни люблять ходити до театрів, але мало хто знає про те, що є змога і самому спробувати себе у якості актора. Нещодавно у нашому місті з’явився цікавий проєкт – Театральна лабораторія Брехні. Приблизно раз на два-три тижні його організатори проводять акторські читання, у яких можуть взяти участь всі бажаючі. Зараз вони проходять у музеї «Літературне Придніпров’я» (пр. Яворницького, 64). Участь безкоштовна, але треба придбати вхідний квиток до музею.

Співзасновниками Театральної лабораторії Брехні стали актор, драматург, викладач акторської майстерності Гліб Кротов та психологиня, гештальт-терапевтка Софія Калініченко.

  • Ми створили цей проєкт для того, щоб поширювати у нашому місті сучасну драматургію, –  розповідає Гліб Кротов. – Я сам пишу тексти, які мені б було цікаво ставити та брати участь у якості актора. Тож ми хочемо, щоб люди звикали до такого формату, бо подібних читань у Дніпрі раніше не було. Але вони є у Києві, Львові, Полтаві, Сумах.

Акторські читання для всіх бажаючих почались влітку минулого року з маленької кав’ярні. За цей час сформувався кістяк, який існує й досі. Вже відбулося біля 10 заходів, але це тільки початок. Гліб та Софія хочуть створити театр зі справжніми повноцінними виставами.

Для того, щоб потрапити на акторські читання Театральної лабораторії Брехні, треба зареєструватись у соціальних мережах проєкту в інстаграмі або фейсбуці. Якщо хочеться побути просто глядачем та слухачем, це теж можливо. А якщо читачем – будь готові до того, що для вас виділять певну роль. Якщо ви новачок – просту, якщо вже маєте досвід акторського читання – більш складну. Текст всієї п’єси ви побачите уже на самих читаннях. Тож підготуватись неможливо.

  • Наші читання – це певна арттерапія, –  каже Софія Калініченко. – Наприклад, в нас було читання п’єси «Примарна земля». До нас прийшло багато переселенців. Потім, як завжди, було обговорення, яке теж допомагає людям пережити їх травми.

На таких заходах зазвичай збирається 10-15 людей. Біля години триває читання, а потім ще годину  –  обговорення. Гліб та Софія підбирають такі тексти, щоб була змога їх прочитати всім, хто зареєструвався як актор. Одна роль може бути розподіленою між двома людьми.

Всі п’єси сучасні, тісно пов’язані з темою війни. Наприклад, 17 січня це була п’єса «Моє пекло» Оксани Савченко про переселенців з України, які живуть в Німеччині.  Далі буде.

Юліанна Кокошко

Фото автора

Слідкуйте за подіями в наших групах