Напередодні кожного Нового року у соцмережах починають з’являтися оголошення на кшталт «Дід Мороз та Снігуронька для вас та ваших дітей». З минулого року до них ще додався Святий Миколай та Санта Клаус. Подарунок у вигляді зустрічі з одним з таких персонажів точно запам’ятається на весь рік. А наступного року можна повторити або замовити щось новеньке. Скільки коштують такі послуги та які цікавинки пропонують їх організатори у Дніпрі?
Діда Мороза час декомунізувати
Спочатку трохи історії. Перші згадки про Діда Мороза зʼявились ще наприкінці ХІХ століття. Тоді Дід Мороз був літературним персонажем й на родинні святкування його не кликали. Проте, в 30-х роках радянська влада вирішила, що введення казкового Діда в реальне життя громадян — гарний спосіб позбутися традицій святкування Різдва. Боротьба з цим святом й традиціями тривала роками: за віру й прикрашену ялинку саджали, церкви знищували. Під заборону потрапили Святий Миколай, якого шанували в Україні, щедрівки з колядками й решта народних звичаїв. Радянський народ мав вірити тільки в режим й святкувати виключно ті свята, що дозволила партія.
Тож сьогодні часто лунають заклики, щоб люди не викликали Діда Мороза зі Снігуронькою, бо вони дуже тісно пов’язані з радянським режимом. Тим більш, що Україна має власних героїв. На відміну від штучно навʼязаного Діда Мороза, наш Святий Миколай – реальна постать, яка існувала у 200-х роках нашої ери. За добрі вчинки та допомогу знедоленим після смерті Миколай був канонізований, а в пам’ять про нього з’явилась традиція класти дітям під подушки подарунки.
Дідусь та його онука стали україномовними
Утім, у більшості дніпровських івент-агенцій Дід Мороз та його спритна онука нікуди не зникли. Просто тепер вони стали україномовними – за бажаннями клієнтів.
Наприклад, студія свят «Тімка» пропонує експрес-вітання вдома довжиною 30 хвилин. На замовників чекає насичена ігрова програма з Дідусем Морозом та Снігуронькою, вручення подарунків, спільні фото. У вартість входять подарунки всім дітям – браслетики, що світяться. Вартість такого експрес-вітання 31 грудня – 2000 гривень.
Можна замовити і гостя з Лапландії – Санта Клауса. Разом з ним діти зможуть пограти в сніжки, влаштувати гонки на чарівних оленях та отримати довгоочікувані подарунки. Вартість новорічного свята з Санта Клаусом тривалістю одна година – також 2000 гривень.
У студії дитячих свят «Цвіркун» досі вважають, що «добрий Дідусь Мороз зі своєю онукою – найбажаніші гості для дитини на Новий рік». На тих, хто їх запросить до себе, чекають ігри, танці, конкурси, привітання для дітей та батьків. Та, звісно, урочисте вручення подарунків. Ціна на привітання від казкових персонажів вдома варіюється в залежності від дати та часу проведення заходу: в будь-який день до 31 грудня – 1500 грн; 31 грудня з 9.00 до 15.00 – 1650 грн.; 31 грудня з 16.00 до 19.00 – 2100 грн.; 31 грудня з 20.00 до 23.00 – 2700 грн.
В студії «Чародії» Дід Мороз коштує дорожче. 31 грудня у ранковий та денний час за його візит доведеться сплатити 2500 гривень, а ввечері – 4000. 30 грудня у будь-який час дідусь у шубі обійдеться у 2500 за годину та у 2000 за півгодини. Також треба сплатити за таксі для чарівника. Дід Мороз зазвичай приїжджає з поздоровленнями зі своєю онукою Снігуронькою.
Зустріч з Санта Клаусом у Лапландії
А можна покликати Святого Миколая з Янголятами або Санта Клауса з Ельфами.
Також можна замовити Діда Мороза або будь-якого іншого персонажа з сайта на корпоратив до своєї компанії чи ресторану. Година спілкування з гостем обійдеться 3 тисячі гривень. На вас чекають командні конкурси, естафети та загадки під святковий музичний супровід. «Чародії» обіцяють, що завдяки їм з’явиться можливість зміцнити командний дух у Новому Році, розвинути у команди soft-skills, розслабитися та весело провести час. А також зробити дружнє фото з Дідом Морозом та «зміцнити свій авторитет серед дітей» (цікаво, яким чином?).
Ще один варіант подарунка – це зустріч з Санта Клаусом у Лапландії в Berryland. При цьому їхати до Фінляндії не треба – казкова Лапландія знаходиться на Дніпропетровщині, у ягідній країні Berry land. Там на гостей чекають різноманітні чарівні герої, круті локації, фотозони, майстер-класи і багато інших розваг. У дніпровській Лапландії відвідувачів зустрічає не тільки Санта, а й інші персонажі. Під керівництвом Ельфа можна змайструвати подарунки, щоб потім подарувати їх друзям та близьким. Також в нашій Лапландії є ялинка подарунків, яка за ідеєю схожа на гру у таємного Санту. Ви привозите свій подарунок і всліпу можете обміняти на будь-який інший на ялинці. Тривалість подорожі – з 8.30 до 17.00. Вартість – 970 грн.
Дракоша коштує майже як стриптиз
За китайським календарем 2024 рік буде роком Дракона. І хоча прийде він тільки 10 лютого, замовити Дракончика на корпоратив для дорослих чи дитяче свято можна вже зараз. «Запрошуйте Дракона в гості та хай наступний рік буде Переможний!» – під таким гаслом працює студія анімації, яка приймає замовлення у Дніпрі та Запоріжжі. Одна година таких розваг коштує 4 тисячі, а ще доведеться заплатити за проїзд Дракончика.
А раптом у вас виникне ідея замовити на новорічний корпоратив щось гаряче та виключно для дорослих? У Дніпрі це цілком можливо. Стрептиз-шоу зі Снігуронькою – задоволення не з дешевих. Один танець довжиною 15 хвилин буде коштувати від 5 до 6 тисяч, декілька наступних танців – по 1500 тисячі. А годинна анімація топлес – 5 тисяч.
Святий Миколай працює безкоштовно
Артист дніпровського Будинку органної та камерної музики Сергій Меледін майже 40 років грав роль Діда Мороза – і у колективних постановках, і окремо, за індивідуальними замовленнями. Але з минулого року він змінив червоні шати на сині та став Святим Миколаєм.
– Дітям я пояснюю, що тепер до них завітав новий чарівник, який був відомий дуже давно, – зазначає Сергій Меледін. – Стосовно того, як саме грати цю роль, я раджусь зі своїми колегами. У нас, різноманітних персонажів з різних куточків України, час від часу проходять зум-конференції. Під час яких ми обговорюємо нюанси нашої професії, ділимося один з одним текстами.
Є в дніпрянина й постійні клієнти. Наприклад, вже біля двадцяти років Сергій Меледін приходить в одну й ту саму родину. Починав з привітань дівчинки, а тепер вона вже доросла жінка, в неї троє дітей. Тож зимовий чарівник вітає її малечу.
– Коли я спілкуюсь з дітлахами, а потім дарую їм подарунки, навіть не знаю, хто отримає більше задоволення – вони чи я, — зізнається Сергій Меледін. – Солодощі, іграшки та інші речі, які мене просять подарувати комусь, я доповнюю власними подарунками. Це шишки з блакитної ялинки, які я збираю влітку на вулиці Степана Бандери. Вони дуже гарні та мають чудовий аромат. Я раджу всім зібрати ці шишки та висадити їхнє насіння. А потім з нього виросте ліс нашої Перемоги.
За свої візити Сергій Меледін, який приходить в образі Святого Миколая, не бере гроші. Натомість пропонує віддячити його за виступ коштами для громадського об’єднання «Фонд Сергія Меледіна». Ця організація допомагає дитячим харчуванням малозабезпеченим родинам. Якщо ви захочете подарувати комусь візит чарівника та взяти участь у добрій справі, пишіть Сергію на електронну адресу [email protected].
Юліанна КОКОШКО.