І все ж таки світло є: у Дніпрі відкрилась фотовиставка про найскладнішу зиму для українців

  • Категорія:
  • Куди піти дніпро
  • Новини

16 грудня у Дніпровському художньому музеї відбулася презентація фотовиставки «Сміливі нести світло». На ній можна побачити світлини, які свідчать про найскладнішу зиму в історії незалежної України. Це була минула зима 2022-2023 років.

 Як жили українці під час масових відключень світла? Як налагоджували побут, продовжували працювати й допомагати один одному? Про це розповідають у своїх роботах українські фотографи Саша Маслов, Сергій Коровайний, Євген Малолєтка, Поліна Полікарпова, Мстислав Чернов та багато інших.

На світлинах можна побачити вчительку, яка проводить уроки в метро під час ракетного обстрілу. Наших захисників неба, які збивають ворожі дрони. Швеця, який працює з налобним ліхтариком під час відключень світла. Один з реакторів електростанції ДТЕК на Західній Україні, який був зруйнований під час обстрілів. Столицю у майже повній темряві.

  • Це наше четверте місто, ми були в Києві, Харкові, Львові, – розповіла на відкритті виставки її кураторка Катя Тейлор. – Сподіваємось після Дніпра поїхати в Одесу. Завдяки цим роботам ми можемо побачити, як швидко адаптувались українці. У першу чергу, до фізичних змін, коли треба було купити генератори та працювати в нових умовах. Ми довели, що не готові підкорюватись. Краще будемо сидіти у темряві, ніж погоджуватись на умови ворога.
  • Хочу подякувати, у першу чергу воїнам ЗСУ, які зараз боронять нашу країну і завдяки яким ми можемо проводити такі заходи, – зазначив Євген Хорошилов – начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради. – Також дякую людям, які зображені на цих фото. Дякую енергетикам за те, що минулої зими з’явились цікаві інженерні рішення та нові гаджети в кожній оселі. Це ще раз переконало окупантів, що Україна непереможна.

Виставка триватиме три тижні. Адреса: вул. Шевченка, 21. Час роботи: 10:00 до 17:30 (каса до 17:00), середа-неділя (понеділок, вівторок – вихідні).

Юліанна Кокошко

Фото автора.

Слідкуйте за подіями в наших групах