Театр – це чудове місце для відпочинку та перезавантаження. Коли спостерігаєш за грою акторів на сцені, всі думки – саме про дійство. Чи ходять дніпряни до театрів під час війни? Як краще підібрати виставу, яка буде цікавою саме вам? Чи взагалі безпечно зараз знаходитися у театрі?
Скрізь є укриття
Почнемо з останнього питання. У всіх театрах Дніпра, які зараз працюють, є укриття. Без них вони б просто не отримали дозволу на роботу. Тож під час повітряної тривоги вистави перериваються, а далі глядачі діють на свій розсуд. Хтось йде до сховища, хтось – до буфету, хтось залишається в залі. У будь-якому випадку, коли ви плануєте похід до театру, майте на увазі, що, цілком можливо, ви проведе там більше часу, ніж триває вистава.
«Крик» та «Віримо!» – беззаперечні лідери
Дніпряни зараз дуже активно ходять до театрів, тому про квитки краще потурбуватись заздалегідь. Особливо якщо вистава проходить на малій сцені, яка вміщує декілька десятків чоловік. Але в нашому місті є й беззаперечні лідери, всі вистави яких стабільно відбуваються з аншлагами.
Це міський театр одного актора «Крик», вистави якого створює народний артист України Михайло Мельник. А також міський молодіжний театр «Віримо!». Навряд чи на їхніх виставах вдасться розслабитись – всі вони досить серйозні, розраховані на думаючого глядача. Але дуже цікаві та якісні. Наприклад, на прем’єру театру «Віримо!» під назвою «Біла пошесть» квитки були розкуплені за три години.
Що подивитись, щоб замислитись
Але і в інших театрах, звісно, теж є свої власні «хіти». Який саме ви захочете обрати, залежить від тих цілей, які ви перед собою ставите. Зараз є чимало постановок, у яких підіймаються теми війни, національної єдності українців.
Причому іноді це відбувається не прямим текстом, а метафорично. Якщо вам це відгукується, радимо відвідати такі вистави у Дніпровському академічному театрі драми та комедії як «Майдан Інферно», «Всупереч», «Кассандра», «Наприкінці часів».
В Дніпровському театрі опери та балету варто подивитись хореографічні вистави «Княгиня Ольга», «Нескорені» та «Шопеніана». У Дніпровському музично-драматичному театрі ім. Т. Шевченка, якщо ви налаштовані серйозно, дивіться спектаклі «З вірою та надією у серці», «Наша кухня», «Де твій брат, Авель?».
Вистави про любовні стосунки
Мелодрами завжди були й залишаються одним з улюблених жанрів – це стосується і кіно, і театрів. Тож не дивно, що вистави про кохання та зради користуються особливим інтересом глядачів. У Дармікомі це «Всі чоловіки зраджують», «Вихід», «Люче та Фелікс», «Лісова пісня», LOVECODE, «Діагноз: кохання». У театрі ім. Т. Шевченка – «Обережно, жінки!», «Сватання на Гончарівці», «Вільна пара», «Ідеальний чоловік», «Сільва».
У оперному театрі взагалі що не вистава – то захоплююча історія кохання. Саме про це велике почуття – опери «Кармен», «Норма», «Травіата», «Турандот», «Мадам Батерфляй». А також балети «Жизель», «Дон Кіхот», «Лісова пісня», «Тисяча і одна ніч», «Великий вальс».
Чимало вистав про кохання й в Дніпропетровському молодіжному театрі. Наприклад, «Кохання в стилі барокко», «Люблячі жінки Марселя», «Котик солоденький».
Куди піти, щоб посміятись
Ну і як же без комедій, особливо в наші буремні часи. Повною мірою розслабитись точно можна на виставі Драмікому «Занадто одружений таксист», яка з успіхом йде тут вже майже 18 (!) років. А також радимо подивитись її продовження – «Таксист-2». Не буде сумно і на спектаклях «Академія сміху», «Барбер-шоу», «Щоденник негідника».
У молодіжному театрі варто відвідати такі комедії як «Скажений день, або Весілля Фігаро», «Мафія. Мокра справа», «Примадонни».
У театрі ім. Т. Шевченка беззаперечним хітом у комедійному жанрі є «Кайдашева сім’я». Чимало кумедних моментів є і в таких постановках оперного театру як «Ніч перед Різдвом» та «Сорочинський ярмарок».
Вистави для дітей
Для маленьких та юних глядачів у Дніпрі є чимало вистав. Деякі з них можна побачити не на театральних майданчиках – наприклад, у будинках культури. Що стосується професійних театрів, то вони теж працюють задля дітлахів.
Дитячі вистави є і у Драмікомі, і у театрі ім. Т. Шевченка, і в театрі «Віримо!», і в оперному. Але найбільше на них спеціалізується молодіжний театр. Тут є драматичні вистави для дітей від 6 до 13 років та лялькові – для малечі від 2 до 6 років. І, звісно, не можна забувати про міський Театр ляльок на Перемозі, назва якого говорить сама за себе.
Тож обирайте вистави на будь-який смак! Детальний розклад на кожен місяць ви знайдете на офіційних сайтах театрів. Там також можна придбати квитки за допомогою інтернет-сервісів.
Юліанна Кокошко