Анімаційна стрічка дніпровського режисера Микити Лиськова стала переможцем кінопремії «Золота Дзиґа»

  • Категорія:
  • Новини

Стрічка дніпровського режисера Микити Лиськова отримала національну кінопремію. Анімаційний фільм «путлер Капут!» став переможцем «Золотої Дзиґи». Після повномасштабного вторгнення росії в Україну, дніпровський режисер ініціював флешмоб короткометражок про смерть путіна і запросив до цього аніматорів з усього світу. Тож історія про те, як за вбивство російського диктатора, принаймні на екрані, присудили нагороду.

«Цю роботу надіслала людина анонімно під час окупації Херсону».

Біля монітора режисер Микита Лиськов демонструє кадри зі свого фільму «путлер Капут!»

«Це, як фільм Матриця. Летять ці патрони. У фільмі вони не можуть вбити головного героя, а путін здихає, тому що він не Нео».

Антивоєнна стрічка титулованого майстра анімації отримала національну кінопремію «Золота Дзиґа».

Микита Лиськов, режисер анімаційного кіно: «Зараз дивлюсь цей проєкт і мені так трошки дивно, що я сприймав, думав, що все це, увесь цей жах, через путіна. Зараз ми розуміємо, що ні. Це не тільки путін, це взагалі всі росіяни. Вони тим чи іншим у цьому приймали участь».

«путлер Капут!» — анімаційний фільм про смерть російського диктатора. Його ідея народилася торік, після повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Микита Лиськов, режисер анімаційного кіно: «Я намалював маленький такий ролик, там 10 секундочок. путіну в голову прилітає ракета і він на шматки розлітається. І виклав його в інстаграм свій. І за декілька хвилин там багато переглядів, коментарів. Я зрозумів, що людям це потрібно».

Саме тому режисер і оголосив флешмоб короткометражок про смерть путіна. До цього долучилися художники як з України, так і з Європи. Відгукнувся навіть видатний естонський аніматор Прійт Пярн. 

Микита Лиськов, режисер анімаційного кіно: «Це взагалі класик. Йому 70 років. Він зробив маленький мультик, на 10 секунд, путін в какашку перетворюється».

За три місяці режисер отримав близько 300 мініфільмів, намальованих у різних техніках. Врешті решт у 10-хвилинну короткометражку увійшло 60 найкращих робіт, у тому числі і одна дитяча.

Микита Лиськов, режисер анімаційного кіно: «Мені написали батьки. Кажуть, от в мене 5-річна дівчинка, донька, намалювала, як Пікачу вбиває путніа паличкою, б’є його по голові, можете його вставити? Ну, я із задоволенням. Дуже класно».

Стрічка про останні секунди диктатора отримала найвищу українську нагороду, широко розійшлася в мережі і була високо оцінена критиками. Проте, режисер крокує далі — викладає в коледжі та продовжує працювати над новою, не менш актуальною темою — про українських заробітчан.

За матеріалами Дніпро ТV.

Слідкуйте за подіями в наших групах