Більше 40 світлин з двох десятків країн Європи: у Дніпрі відкрилася виставка відомого французького фотографа Шобена Афиша Днепра

Більше 40 світлин з двох десятків країн Європи: у Дніпрі відкрилася виставка відомого французького фотографа Шобена

  • Категорія:
  • Новини

У Дніпровському художньому музеї (вул. Шевченка, 21) відкрилася виставка світлин Фредеріка Шобена — відомого французького фотографа і публіциста. До попередньої книги митця «Cosmic Communist Constructions Photographed», яка була продана накладом  понад 100 тис. примірників по всьому світу, увійшла також низка світлин, зроблених у Дніпрі. 

«Це дуже знаковий захід. Це приклад  того, коли у такий непростий для країни період тут, у Дніпрі, представники європейської спільноти своєю присутністю показують нам свою підтримку. Такими культурними заходами — на рівні культурних центрів, почесних консулів — ця лінія лише підкріплюється. Дякую всім організаторам цього заходу», – сказав заступник міського голови Дніпра Володимир Міллер.Організаторами виставки у Дніпрі є «Альянс Франсез», Генеральне консульство Німеччини в Донецьку з офісом у Дніпрі та Французький Інститут в Україні.«Ми хотіли показати нашу спільну спадщину в Європі. Тут є німецькі, французькі фортеці, є українська, італійська, іспанська фортеці. Це показує як наші відмінності, так і те спільне, що є у нас», — сказала Генеральна консулка Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку з офісом у Дніпрі Таня Байєр. 

Відкриття цієї експозиції у Дніпрі також назвали чудовим прикладом міжкультурного співробітництва і хорошим приводом відзначити 30-річчя дипломатичних відносин між Україною та Францією/Німечиною.

 Нова мистецька експозиція “Кам’яна спадщина Європи” заснована на новій книзі Фредеріка Шобена. Вона присвячена середньовічним замкам. Це більше чотирьох десятків світлин, зроблених у 21 країні. Тут розкрито історію та архітектуру середньовічних замків Європи, які пережили надзвичайно драматичні події. 

Директор «Альянс Франсез» у Дніпрі Тібо Аюн наголосив, що символи цієї виставки мають чимале значення для всієї європейської спільноти:

«У Європі є рівність культур — не дивлячись на те, що в кожній країні вони є різними. Треба розуміти, що виставка має не лише естетичний характер. У неї є глибинне значення загального сенсу такого терміну як Європа».

Більше 40 світлин з двох десятків країн Європи: у Дніпрі відкрилася виставка відомого французького фотографа Шобена Афиша Днепра

Мистецька експозиція працюватиме у Дніпрі до 13 березня. Графік роботи:  — з вівторка по неділю з 10:00 до 17:30 — каса до 17:00, — 13:00 до 13:30 – санітарна перерва.

Слідкуйте за подіями в наших групах