Борис Філатов: «Дотримання протиепідеміологічних правил – це турбота про безпеку та здоров’я дітей». Афиша Днепра

Борис Філатов: «Дотримання протиепідеміологічних правил – це турбота про безпеку та здоров’я дітей»

  • Категорія:
  • Новини

Попри те, що в умовах карантину свята 1 вересня всі чекають з певною пересторогою, школи Дніпра готові до нового навчального року – з розробленими графіками занять і зонуванням. Шкільні коридори обладнані відповідною розміткою та нагадуваннями про дистанцію, миття і дезінфекцію рук. Місто також забезпечило навчальні заклади масками для персоналу, засобами для миття підлоги, рідким милом, пакетами для сміття та пірометрами. Мер Дніпра Борис Філатов наголосив: дотримання протиепідеміологічних правил – це турбота про безпеку та здоров’я власних дітей.

«Не лише за період епідемії, а й у попередні періоди ми провели чималу кількість робіт у навчальних закладах, пов’язаних із реновацією та ремонтами в школах. До прийдешнього непростого навчального року ми йдемо підготовленими. З досвіду свого шкільного життя, я пам’ятаю, що дітей силоміць змусити до виконання правил неможливо. Тож будемо просити вчителів більше працювати з батьками, пояснювати. Ми всі втомилися від цього, але епідемія нікуди не ділася», – сказав міський голова Дніпра Борис Філатов під час огляду навчальних закладів на передодні початку навчального року 31 серпня.

Так, у школі № 15 зробили капітальний ремонт їдальні, котрий тепер дозволяє дітям комфортно харчуватися – з дотриманням соціальної дистанції.

Борис Філатов: «Дотримання протиепідеміологічних правил – це турбота про безпеку та здоров’я дітей». Афиша Днепра

«Ми забезпечені дезінфекторами, є маски, урни для них – усе підписано. Я вважаю, що ми готові. У їдальні учні харчуватимуться за окремим графіком. За столами – лише по чотири дитини. Після ремонту в нашому закладі ми можемо це зробити», – розповідає директорка школи № 15 Тетяна Нємцева.

Також у санвузлах цього навчального закладу замінили мережі водо- і теплопостачання, електрику, поставили сенсорні змішувачі. Обладнали вбиральні для дітей з особливими потребами.

Будівлю НВК № 106 відремонтували капітально. Тут оновили і утеплили дах, фасад і цоколь, замінили вікна та двері, облаштували асфальтове покриття та встановили дитячі майданчики та три стадіони. Адже на території школи спортом займаються також мешканці прилеглих шкіл і будинків. Підготували і манеж для зимових видів спорту. Це – перше настільки масштабне оновлення закладу з початку його зведення – ще 45 років тому. Приведене до ладу подвір’я дозволить певний час проводити заняття на відкритому повітрі. «До ремонту заклад мав уже не дуже приємний вигляд. У нас були чималі тепловтрати. Тепер ці недоліки виправлено. Ви бачили, які в нас стадіони. Діти будуть тренуватися, не заважаючи одне одному», – розповіла директорка НВК № 106 Інна Палєєва.

Борис Філатов: «Дотримання протиепідеміологічних правил – це турбота про безпеку та здоров’я дітей». Афиша Днепра

Згадуючи власні шкільні роки, міський голова додав, що тоді в класах було по сім паралелей із чималою кількістю учнів:

«Шкільні роки – те, що в кожного залишається в серці. Я згадую їх завжди з теплотою. Це – те, що лежить в серці. Хоча різні були проблеми, мабуть нам навчатися було складніше, ніж зараз. Нині ми дійсно чимало зробили для того, щоб освітній простір був комфортним – це і програма «Безпечна школа», і різні електронні сервіси. Усе це ми розвиватимемо і надалі».

Слідкуйте за подіями в наших групах