Будні пса-рятувальника: у Дніпрі погасили поштову марку із зображенням пса Патрона

  • Категорія:
  • Новини

Нова поштова марка із зображенням легендарного пса Патрона. Укрпошта запустила в обіг перший благодійний ексклюзив для філателістів із зображенням собаки-винюхувача вибухівки. Як виглядає марка та де її можна придбати – далі.

Всесвітньо відомий пес-сапер Патрон — справжній помічник надзвичайників. Тепер його зображення на шостій військовій поштовій марці Укрпошти. Погашення марки провели у символічному місті — найстарішій пожежній частині Дніпра.

Андрій Кульбач, начальник головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій України в Дніпропетровській області: “Це наш талісман, талісман Державної служби з надзвичайних ситуацій. Собака – винюхувач вибухівки, яка ще до березня місяця знешкодила, ну, не знешкодила — винайшла понад 90 вибухівних знарядів на території Чернігівщини. Собака, яка працює в гарнізоні Чернігівщині в аварійно-рятувальному загоні, являється повноцінним членом команди рятівників”.

8 благодійних марок з епізодами з життя Патрона. Тираж нової марки – один мільйон. Кожен, хто придбає поштову позначку, стане учасником благодійного проєкту.

Димитрій Лісєєнко, директор Дніпропетровської дирекції акціонерного товариства «Укрпошта»: “Пес Патрон — це такий уже символ, реальний собака, який зміг знайти кілька десятків вибухових пристроїв, які були благополучно розміновані. І Укрпошта теж хоче допомагати нашим рятувальникам, тому ми розраховуємо з продажу ось цих марок отримати більше одного мільйона євро, які будуть спрямовані на придбання машини механічного розмінування”.

Окрім марок, “Укрпошта” випустила тематичну листівку, конверти та мерч. Чотирилапий Гашик – ветеран рятувальної служби. На урочистому заході він поставив свій автограф лапою на конвертах.

Володимир Орлов, перший заступник голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації: “Це марки, які присвячені саме сучасній війні. Це марка про пса сапера, пса легендарного Патрона, який вже став такою легендою нашої країни. На марці, на якій 8 блоків, зображено ці події, які були на цій війні — це рятування людей, розмінування. Придбаючи цю марку, ми не тільки доповнюємо свої колекції, а й кошти підуть на притулок для тварин”.

Коштує марка 31 гривну, придбати її можна у будь-якому відділені Укрпошти.

За матеріалами Дніпро TV

Слідкуйте за подіями в наших групах