Центр підтримки переселенців «ЯМаріуполь» у Дніпрі відвідала Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні

  • Категорія:
  • Новини

Центр підтримки переселенців «ЯМаріуполь» у Дніпрі відвідала Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні. Екскурсію для пані Анки Фельдгузен провів голова окупованого загарбниками міста Вадим Бойченко. Уряд Німеччини співпрацював з Маріуполем ще до початку повномасштабної агресії. Тепер допомагає евакуйованим маріупольцям знайти роботу. 

«Доброго дня! Голова Маріуполя Вадим Бойченко. В 19-му році востаннє. Так, в моєму кабінеті. Без бороди? Без бороди! І ви спілкувалися російською. Так, зараз українською».

Посла ФРН в Україні Анку Фельдгузен у стінах центру «ЯМаріуполь» особисто зустрічає Вадим Бойченко. Міський голова Маріуполя розповідає про перший хаб для мешканців наразі окупованого міста, який після повномасштабної агресії відкрився саме в Дніпрі.

«Починали з того, що нам міська рада надала бібліотеку. І ми майже рік були в бібліотеці центральній. А потім ми зрозуміли, що ми стаємо більшими, ширшими, і нам треба трошки бути ширшими з точки зору будівлі. Ми взяли цю будівлю в оренду».

У центрі надають гуманітарну підтримку переселенцям. Тут працюють юристи, психологи та медпрацівники. У розпорядженні гостей також пральня, послуги швачки та салон краси. Діти відвідують розвиваючі заняття, працює клуб для літніх людей.

Завдяки співпраці з німецьким урядом маріупольців у центрі ще й працевлаштовують.

Анка Фельдгузен, посол ФРН в Україні: «Ми просто хотіли допомогти тимчасово переміщеним особам. Ми мали цей досвід, що зробити для них. І перш за все — знайти для них роботу. Тому що люди, їм треба дати сенс в житті».

Опинившись у Дніпрі, кухарка з 35-річним стажем Інна Бобровська завітала до центру.

Інна Бобровська, переселенка з Маріуполя: «Хлопці мені в центрі сказали, що «ми знайдемо тобі роботу, не хвилюйся, ми знайдемо». Ви знаєте, у такий короткий час зателефонували і сказали: «Інно, є робота, йди». Я пішла».

Наразі жінка «шеф» в італійському ресторані.

Інна Бобровська, переселенка з Маріуполя: «Мої господарі — італійці. Вони такі вимогливі. Вивчали, всьому навчили і сказали: «Давай, ти та, яка нам потрібна».

Міський голова Маріуполя каже: розвитком проєкту задоволений.

«Шістдесят два відсотки працевлаштованих маріупольців. Це 2200+ людей, які знайшли роботу не лише в Дніпрі, в різних містах України, де сьогодні перебувають наші маріупольці. Коли ми починали, ми мали 300 вакансій, сьогодні ми маємо 5000 вакансій. І сьогодні людей, які чекають працевлаштування — близько тисячі. Тобто ми для кожного маємо 5 пропозицій», — каже Бойченко.

Віднедавна маріупольцям допомагають отримати державну компенсацію за ту шкоду, яку завдала їм росія.

Вадим Бойченко, міський голова Маріуполя: «Держава сьогодні піклується, ми маємо можливість сьогодні допомагати. Я дуже задоволений співпрацею з німецьким урядом, я дуже задоволений співпрацею з міжнародними партнерами, я дуже задоволений співпрацею з містом Дніпром, з паном Філатовим. Сьогодні ми відчуваємо цю підтримку і цю допомогу з кожного напрямку — і міжнародних партнерів, і міста Дніпро. Дякую вам».

Наразі у 16 українських містах працює 21 центр «ЯМаріуполь».

За матеріалами ДніпроTV.

Слідкуйте за подіями в наших групах