Дитячі лікарні Дніпра приймають дітей з інвалідністю із зони бойових дій

  • Категорія:
  • Новини
  • Мітки:
  • Афиша Днепра

Дитячі лікарні Дніпра надають допомогу дітям з інвалідністю із зон бойових дій. Медики цілодобово проводять складні реабілітаційні процедури для відновлення нервової системи маленьких пацієнтів. Через війну місто стало одним з головних хабів для сімей, чия малеча потребує психологічної допомоги, передає “Дніпро TV”

5-річний Єгорка вчиться тримати предмети побуту. Коли хлопчику було 2 місяці, лікарі поставили йому діагноз ДЦП. Коли почалася війна, він разом з мамою приїхав з Херсонщини до Дніпра. Тепер реабілітацію проходить з тутешніми медиками.Валерія Вітнова, переселенка з Херсонщини: “Нас взяли без документів. Ми приїхали, у нас з собою було свідоцтво про народження, була одна виписка та документ про інвалідність – і все. Нас взяли та зробили безкоштовне обстеження, аналізи, та подивилися всі лікарі. Лікарі тут чудові, тут дуже чудові лікарі. Вони нас прийняли, зробили всі неохідні аналізи, все зробили тут. І мою дитину тут люблять”.

За три місяці реабілітації у Дніпрі Єгор почав пересуватися за допомогою спеціальних палок.
Анна – лікарка Єгора, працює в медицині вже 17 років. Наразі на її обліку 30 пацієнтів. Всі вони для неї вже як родина.

Анна, ерготерапевтка: “Я можу порівняти цих дітей зі здоровими, вони всі здорові діти, в мене хворих дітей не буває. Це всі наші діти, просто в деяких випадках дітям треба допомогти. І це наша задача їм допомогти стати кращими. Хворих дітей не буває”.

Дніпро стало прихистком для багатьох сімей. Через війну, стресові ситуації, стан маленьких пацієнтів погіршився. Лікарі радять робити ранню діагностику дитини.

Олеся Уварова, лікарка фізичної та реабілітаційної медицини: “Бувають діти, які з виду в доброму стані і фізичному, і психологічному. Але коли починаємо глибоко дивитися, то бачимо дуже великі проблеми. Діти перестають балакати, з’являються енурез нічний і так далі. Особливо діти, які і раніше хворіли, їх стан погіршується”.

З початку війни до дитячої лікарні потрапили близько півтисячі дітей-переселенців з інвалідністю. Всі вони отримали як амбулаторну, так і стаціонарну допомогу.

Слідкуйте за подіями в наших групах