Дитячо-оздоровчі табори переїжджають до більш безпечних місць України

  • Категорія:
  • Новини

Цьогоріч морські літні табори були зачинені: частина через те, що території окуповані; решта — через воєнний стан та загрозу ракетних ударів. Тож більшість з них переїхали в безпечне місце, на захід України. Приміром, дитячо-оздоровчий заклад «Сонячний» тепер прийматиме малечу цілий рік. Де він розташувався і як працюватиме?

Директор дитячого табору «Сонячний» Віталій Штельмах ще в лютому знаходився на Херсонщині, де зі своєю командою готувався приймати малечу на оздоровлення в новому літньому сезоні. Планували відкрити новий басейн, щоб прийняти спортсменів. Втім, почались вибухи й окупація.

Віталій Штельмах, генеральний директор дитячо-оздоровчого закладу «Сонячний»: «Окупанти заходили на територію табору. Обдивились всіх, переписали яка стоїть техніка, переписали всіх працівників, які там проживають та які працюють».

Віталій за день до вторгнення встиг виїхати, частина працівників табору згодом вибралась із захопленої території. Роботу закладу вирішили відновити на заході країни. Допомогли спонсори.

Ваге Алавердян, арт-директор: «В нашому таборі є дуже безпечне місце. По-перше, там є бомбосховище. Наш табір знаходиться в дуже чудовому місці, тому діти там будуть у безпеці та, вважаю, що в дуже доброму настрої».

«Сонячний» переїжджає через війну вже вдруге. До 2014 року табір знаходився в курортному містечку Бердянськ, але через антитерористичну операцію на сході країни, закладу довелося перебратися на південь – до Херсонщини. І починати все спочатку. Приймали дітей воїнів АТО, а також малят, які залишилися без батьків.

Віталій Штельмах, генеральний директор дитячо-оздоровчого закладу «Сонячний»: «До 2015 року у нас був як творчий табір та спортивний табір — приймали спортивні клуби для проведення тренувань та оздоровчих зборів. Але коли 2015 року змінилась як клієнтська база і географічно, так прийшлося нам відкриватись і для соціальних».

“Сонячному” віддали територію туристичної бази на Закарпатті. І тепер табір готовий приймати малечу цілий рік. На дітей чекають як гуртки на території, так і походи, мотузковий парк та ще чимало розваг.

Ваге Алавердян, арт-директор: «Хочу звернутися до благодійних фондів, до всіх організацій, які займаються переселенцями, дітьми, щоб вони зверталися до нас задля забезпечення відпочинку, дозвілля та знаходження дітей в нашій Україні».

Перша зміна дітей вже відпочиває в “Сонячному”. Дізнатися більше подробиць про табір можна за номером телефону, який ви побачите у сюжеті, або в соціальних мережах закладу.

За матеріалами Дніпро TV

Слідкуйте за подіями в наших групах