Дніпро – він чи воно: мовознавець Авраменко дав єдину правильну відповідь (відео)

  • Категорія:
  • Новини

Відомий український мовознавець Олександр Авраменко розповів поширену помилку. Мова йде про Дніпро. Авраменко пояснив на прикладі фрази однієї ведучої. І назвав це — робимо роботу над помилками на прикладі.

Відомий в Україні мовознавець Олександр Авраменко дав відповідь на поширене запитання щодо головної річки країни – якого роду Дніпро. В ефірі програми “Сніданок з 1+1” мовознавець пояснив, як казати правильно.

Для прикладу він навів фразу відомої ведучої – Катерини Осадчої – в ефірі однієї з програм: “Гуляй, співай, Дніпро широке”. Виявилося, що тут є помилка. Правильно буде “Дніпро широкий”.

Хтось скаже: місто – воно, середнього роду. Зачекайте, в такому разі річка – вона, отже жіночого роду. Дніпро широка?! Ні, – зауважив він. 

Авраменко наголосив, що за родовою ознакою треба визначати рід іншомовних незмінюваних географічних назв. Наприклад, екзотичний Балі (острів – чоловічий рід) або повноводна Міссісіпі (річка), або сонячне Тбілісі (місто).

А ось Дніпро – це наше відмінюване слово: Дніпро, Дніпра, Дніпру, Дніпром, на Дніпрі. Запамʼятайте: Дніпро, як і імʼя Петро, чоловічого роду. І байдуже, місто це чи річка, – резюмував фахівець.

За матеріалами Дніпровська Панорама.

Слідкуйте за подіями в наших групах