Дніпровські «Слуги народу» виступають проти Кабміну та «валять» третій етап медреформи

  • Категорія:
  • Новини

У міськраді Дніпра нечисленні «Слуги народу» фактично виступили проти (!) ініціативи Уряду України щодо проведення третього етапу медичної реформи – створення так званих кластерних лікарень. Депутати від президентської партії на сесії міськради спочатку попросили винести ці питання на окреме голосування, а потім утрималися. Про це повідомляє «Дніпровська Панорама».

Чому важлива ініціатива Кабінету міністрів викликала різку протидію з боку «Слуг народу» у міськраді Дніпра – загадка. Мер Дніпра Борис Філатов 5 (!!!) разів просив пояснити свою позицію з цього питання депутата від «СН» Сергія Риженка, який керує найбільшою обласною лікарнею, проте чіткої відповіді так і не почув.

Якщо ви – партія, яка представляє інтереси «партії влади» у міській раді Дніпра, то вам має бути відомо, що ці питання ми виносимо на сесію тому, що це – державна політика – створення кластерних лікарень. Міністр Ляшко днями роз’яснював суть цієї реформи, вона має плюси та мінуси. Але це державна політика! Якщо ви представляєте у міськраді державну владу, то вам необхідно підтримувати цю владу! – звернувся до «слуг» мер Дніпра Борис Філатов, який проводив засідання сесії міськради.

Новація щодо створення «кластерних лікарень», за задумом Кабінету Міністрів та профільного Міністерства охорони здоров’я, має посилити можливості лікувальних закладів, зробити більш оптимальною систему управління, раціонально розподіляти закупівлі та постачання обладнання між лікарнями тощо. У результаті – забезпечити доступну, якісну та безкоштовну медичну допомогу для українців.

Реалізувати ініціативу Уряду щодо створення кластерних лікарень у регіонах мають місцеві органи влади. Конкретно у Дніпрі до складу увійдуть вузькопрофільні лікувальні заклади: пологовий будинок №1, лікарня №8 (профіль — офтальмологія, ЛОР-допомога), а також 21-а (інфекційна) лікарня. У рамках урядової реформи медичний персонал зберігається, але скорочується кількість адміністративного апарату.

До речі, поряд із перевагами («пряниками») Уряд передбачив і «батіг». Якщо місцеві органи влади не поспішають зі створенням кластерних лікарень, то вже дуже скоро Кабмін перекладе фінансування таких лікувальних закладів безпосередньо на місцеву владу (зараз вона платить за значну, але лише частину видатків локальних медустанов).

Незважаючи на незрозумілу протидію «слуг», важливе рішення було ухвалено конструктивною більшістю міської ради Дніпра. А сама поведінка депутатів від президентської фракції, вочевидь, давно потребує оцінки як виборців Дніпра, так і партійного керівництва, які необережно довірили цим дивним та безвідповідальним людям місця у міській раді. Адже це далеко не вперше, коли «слуги» у міськраді Дніпра йдуть не лише проти лінії своєї ж партії та глави держави Володимира Зеленського, а й проти інтересів територіальної громади.

Слідкуйте за подіями в наших групах