Дніпровський планетарій проводить безкоштовні лекції для переселенців

  • Категорія:
  • Новини

Космічна подорож, як сеанс психотерапії. Дніпровський планетарій запровадив безкоштовні сеанси для переселенців. Протягом двох годин дорослі і діти занурюються у неймовірну подорож далекими зорями, знайомляться з різноманітними астрономічними явищами. А також мають змогу дізнатися про новини зі світу космосу через інтерактивні панелі, передає “Дніпро TV” 

Ритмічна музика, приємні смаколики та посмішки персоналу. Так зустрічають у планетарії своїх відвідувачів.

Ганна Собачева, адміністраторка: “Ми роздаємо такі подарунки невеличкі – вафельки в шоколаді та магнітік. По QR-коду можна перейти на посилання, там є космічні розмальовки… Просто зробити приємне дітям, які приїхали до нас”.

Лекцію починають з виставкової зони. Там вдало поєднані старі стенди, які використовували майже 50 років тому для демонстрації астрономічних явищ, та сучасні інтерактивні дошки. Технологія доповненої реальності дозволяє відвідувачам зануритися у космічну подорож.

Юлія Прибиткова, директорка планетарію: “Планетарій Ноосфера запустив безкоштовні сеанси для людей, які вимушені були переїхати з різних міст до міста Дніпро. Починаючі з 14 березня, до нас завітали більше ніж 400 дітей та дорослих… Ми хочемо подарувати нашим українцям, які до нас приїхали, частинку добра, любові, тепла, та показати їм, що вони не одні”.

За два тижні у Дніпровському планетарії побували мешканці Маріуполя, Харкова, Києва, Волновахи та Ірпеня, які через бойові дії були вимушені переїхати у безпечне місце. І для емоційного перезавантаження переселенців, заклад спеціально оновив свою роботу.

Людмила Марченко, лекторка планетарію: “Намагаєшся бути якомога м’якше, і в той же час якось підкидати під час екскурсії якісь інтерактивні елементи, щоб можна було не тільки слухати, а й дивитися. А трошки рухатися, а трошки включатися. Трошки активніше реагувати на те, що відбувається поруч з ними”.

Для відвідувачів розроблена спеціальна двогодинна програма. Це і демонстрація фільмів на космічну тематику, а також жива лекція-подорож зоряним небом та виставкою із оригінальним космічним знаряддям. Організатори певні, такий підхід допоможе відвідувачам позбавитись похмурих думок та отримати позитивні емоції.

Євген Хорошилов, начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради: “Заклад працював, заклад віддували багато людей, заклад став одною з родзинок на культурній мапі нашого Дніпра. Але ж, коли почалася війна, було оголошено військовий стан, безумовно, заклад було зачинено. Але завдяки такій небайдужій активній громадській позиції засновників цього закладу, заклад, так би мовити, отримав своє друге життя”. 

Безкоштовні сеанси для переселенців триватимуть, скільки буде потрібно, запевняють у мерії. Відвідати їх можна за попередніми записом, звернувшись за телефоном 098-039-09-49.

Слідкуйте за подіями в наших групах