До Держреєстру нерухомих пам’яток України внесли понад 900 курганів, поселень та кочовищ Дніпропетровщини

  • Категорія:
  • Новини

У 2023 році понад 900 археологічних об’єктів Дніпропетровщини внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Більшість з них – кургани Новомосковського і Павлоградського районів. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

«Понад 900 курганів, поселень та кочовищ області поповнили Держреєстр нерухомих пам’яток. Тепер об’єкти під охороною. На використання цих земель накладене обмеження. На місцях доглядатимуть за ними. Археологи – будуть досліджувати», – зазначила начальниця управління культури, туризму, національностей та релігій Дніпропетровської ОВА Наталія Першина.

Серед археологічних об’єктів, внесених до Державного реєстру, курган «Мавринський Майдан». Він у Межиріцькій громаді Павлоградського району. З висоти його форма нагадує краба. Займає площу у 5,5 гектарів.

У Троїцькій громаді того ж району під охороною віднині й два археологічні поселення. Їх відкрили у 1955 році. Там знаходили предмети, пов’язані з черняхівською культурою, а це – III-IV ст. н. е. Вчені натрапляли й на керамічні вироби більш пізнього періоду.

Загалом до Держреєстру внесли об’єкти із семи громад Павлоградського та Новомосковського районів.

За матеріалами Sobitie.

Слідкуйте за подіями в наших групах