Документальний фільм «20 днів у Маріуполі» переглянули переселенці у Дніпрі

  • Категорія:
  • Новини

Заснований на реальних подіях. Фільм «20 днів в Маріуполі»-про початок повномасштабної війни. Бомбардування житлових будинків та пологового будинку, постійні обстріли та як звичайні маріупольчани реагували на це. На кінопоказ у Дніпрі завітали переселенці і розповіли Артему Ліфінцеву про свої враження від важкої для них стрічки.

З 31 серпня у кінотеатрах України йде документальний фільм «20 днів в Маріуполі». На показ до Дніпра приїхали герой стрічки та творча команда.

У документалці показані перші 20 днів повномасштабної війни очима мешканців Маріуполя та тих, хто там на той момент перебував.

Один з героїв – поліцейський Володимир. Чоловік розповідає – через 20 хвилин після початку війни вже був на своєму робочому місці.

«Насправді війна розставляє крапки. Якщо потрібно було робити, ніхто не вивчав, ніяких інструкцій, команд, поліцейські із урахуванням досвіду вирішили це самі. І ми самі це вирішували. Поліцейські прибули, допомагали людям знаходити сховища, де можна було врятуватися.  Допомагали людям з їжою», – кажеполіцейський Володимир Нікулін.

Загалом журналісти відзняли 30 годин матеріалу, а сам фільмтриває 80 хвилин.

Відправляли відзнятий матеріал в єдиному місці, де був інтернет – з офісу мобільного оператора у Маріуполі.

Василиса згадує, як приїхали з командою в Маріуполь за годину до початку повномасштабної війни.

«Ми з командою порадилися, що ми будемо залишатися, тому що ми вже бачили, що всі міжнародні журналісти покинули місто, тобто ми бачили, що їхні автівки стояли біля одного місця, де всі ми проживали, а в якісь момент їх вже не було, ми зрозуміли, що журналістів більше немає», – розповіла продюсерка фільму «20 днів у Маріуполі» Василиса Степаненко.

15 березня команда вирішила виїхати з Маріуполя, щоб зберегти дорогоцінні кадри.

«Місто ще знаходилося під українським контролем, але, нажаль, деякі райони вже були захоплені росіянами, і наше перебування в місті було досить лімітованим і залишатися далі досить ризикованим, і логістично для нас складним, бо ми втратили свій автомобіль і сім’я Володимира поліцейського нам допомогла виїхати з Маріуполя», – ділиться фотокоресподент «Associatedpress» Євген Малолєтка.

Анастасія плакала, переглядаючи фільм. Вона сама переселенка з Лисичанська. 

«Так как в мене троє дітей, коли там щось за дітей, я просто плакала, дуже сподобався фільм», – каже переселенка Анастасія.

Фільм «20 днів в Маріуполі» планують подати на «Оскар».

«Я вважаю, це повинно статися, тому що ми повинні бути зацікавлені у номінації такого фільму. Я вважаю, що це зобов’язані подивитися усі, хто має тризуб на своєму паспорті», – заначив маріуполець Євген Тузов.

У фільмі показанізвірства росіян, які вони вчиняли у Маріуполі. Його вже передивилося чимало українців, «20 днів у Маріуполі» зібрав в прокаті понад півмільйона грн.

За матеріалами сайту “ДніпроТВ“.

Слідкуйте за подіями в наших групах