Філатов посмертно нагородив десятьох воїнів з Дніпра

  • Категорія:
  • Новини

У переддень Дня Незалежності України, у місті Дніпро, відбулося посмертне вшанування військових, які віддали своє життя у боях проти російських агресорів. Родичі загиблих отримали медалі “Захисник Вітчизни” та були також представлені платформою “Війна”, яка стане електронним меморіалом для пам’яті про загиблих воїнів та мирних мешканців Дніпра, які померли від рук російських нападників. Основною метою цього проєкту є збереження пам’яті про цих героїв та зібрання якомога більше інформації про кожну з їхніх життєвих історій.

Пані Софія згадує свого батька, Андрія Боровикова, передусім як справедливу особистість. Вона розповідає: “Він був щирим і дуже справедливим. Якщо щось було не так, він завжди виносив це на увагу. Він завжди був готовий взяти мене з собою. Він багато подорожував по всій країні”. На цей час життя Андрія Боровикова — він був адвокатом у мирний час, але пішов на фронт, щоб захищати людей іншим способом. Він був командиром другого взводу першої роти 128 бригади 231 батальйону Окремої бригади тероборони Дніпра. Його життя обірвалося 31 січня 2023 року під час боїв у селищі Времівка, що знаходиться на Донецькій області.

Після втрати батька Софія зазначає, що кожна людина переживає горе індивідуально. Для неї особисто підтримка друзів грала важливу роль, але вона також зосередила свою увагу на громадській активності, спрямованій на допомогу іншим, хто переживає подібне. Цей досвід допомагає їй рухатися вперед і знаходити сенс у подальшому житті. Вона була нагороджена за свого батька разом з дев’ятьма іншими родинами загиблих захисників.

Вона отримала нагороду за батька разом із ще дев’ятьма сім’ями загиблих оборонців: 

– Командира взводу 9-ї роти 3-го батальйону 54-ї окремої механізованої бригади ім. Івана Мазепи Ігоря Куркостриги з позивним «Вікінг». 

– Командира відділення 25-ї окремої Січеславської повітрянодесантної бригади Максима Семенова. 

– Бійця 3-го окремого батальйону УДА Дениса Котенка. 

– Вогнеметника війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту України Сергія Івженка. 

– В. о. командира мотопіхотного взводу 42-го батальйону, старшого сержанта Юрія Печериці. 

– Старшого стрільця 1-ї роти 24-го батальйону «Айдар» Олександра Пузикова. 

– Старшого лейтенанта 98-ї бригади, ТРО «Азов» Донецької області Олега Русака з позивним «Моряк». 

– Старшого солдата 53-ї бригади Костянтина Пікалова з позивним «Кот». 

– Сержанта 93-ї ОМБР «Холодний Яр», навідника 2-го механізованого відділу 1-го механізованого взводу 3-ї механізованої роти 1-го механізованого батальйону ВОС 101281A Павла Махна з позивним «Махно». 

Під час церемонії вручення мер Дніпра Борис Філатов наголосив: помста за кожне обірване життя буде невідворотною. Та не менш важливою буде і системна робота задля збереження пам’яті та історій всіх, кого забрала кривава російська війна. «Фактично наша сьогоднішня зустріч також перейшла у дискусію щодо подальшої роботи для увічнення пам’яті загиблих. Можу впевнено сказати: нам не буде соромно. Дніпро завжди перший. І я запрошую всіх небайдужих наших мешканців, усіх, кого це стосується, — долучитися до цієї дискусії. Уже після Дня Незалежності будемо детальніше говорити з територіальною громадою – як це зробити», — наголосив мер Дніпра Борис Філатов. Електронна платформа «Війна» доступна за посиланням: https://memory.dp.ua. Тут є розділ «Запропонувати», де кожен може заповнити заявку та залишити історії тих, про кого хоче розповісти.

За матеріалами ДніпроTV.

Слідкуйте за подіями в наших групах