Гармата з ворожої БМП-2: до Музею історії Дніпра передали бойовий трофей

  • Категорія:
  • Новини
  • Мітки:
  • Афиша Днепра

Музей історії Дніпра поповнився новим бойовим трофеєм українських бійців – гарматою з ворожої БМП-2. Її надали військові 232-го окремого батальйону Територіальної оборони. З початку повномасштабного вторгнення вони виконують бойові завдання в районі Донецької області. Там і завоювали ворожу БМП.

«Нам прийшла інформація від розвідки, що в їхній зоні (ворога, – ред.) є БМП, яка не дає спокою нашим бійцям. Але вона у такому місці, що витягти та забрати її звідти було дуже складно. Перша спроба взяти цю машину не увінчалась успіхом, але через два дні нам вдалось її забрати за 4 хвилини 37 секунд», – зазначив військовий з позивним «Батя».

Військовий з позивним «Яструб» також додав:

«Вогнем нашої артилерії було знищено багато ворожої техніки і ми вирішили, що Дніпро має бачити роботу нашого батальйону. Окрім гармати з БМП-2, у нас є ще багато бойових трофеїв, серед них і залишки ворожого вертольота, але ми не стали його сюди везти».

Військових було нагороджено подяками міського голови Дніпра та грамотами від міської ради. Крім цього, на честь дня народження сина одного із захисників України хлопчику подарували авторський пазл про Дніпро.

«Вдячні нашим військовим, які не лише захищають країну від ворога, а ще й допомагають створювати правдиву історію України. З початком вторгнення усвідомлення самоідентичності значно пришвидшилось. І дуже класно, що на сьогодні є така унікальна можливість спілкуватись з нашими військовими, слухати їхні історії з фронту і таким чином творити сучасну історію України, аби у майбутньому у ворога було якомога менше шансів її переписати», – зазначила директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради Дар’я Біла.

Начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР Євген Хорошилов додав:

«У Музеї історії Дніпра завжди є місце для подібних експонатів, бо ж його назва говорить сама за себе. Дуже добре, що у наших військових є можливість наповнювати наш музей. Чекаємо на нові бойові трофеї від них!».

Слідкуйте за подіями в наших групах