Хелловін 2023 в Україні: дата святкування і заборони

  • Категорія:
  • Новини

Вже минула майже половина осені, а це означає, що в Україну наближається свято, яке заполонило серця дорослих і дітей. Відомий своєю містичною атмосферою та незабутніми костюмами, Хелловін став частиною культури та традицій святкування осені в багатьох країнах. Однак насправді, Хеловін супроводжується певними обмеженнями та заборонами, повідомляє «Наше місто».

31 жовтня люди з усього світу одягаються в різні страшні костюми, декорують будинки гарбузами і влаштовують вечірки, які наповнені магією і надприродними подіями.

Спочатку це осіннє свято було присвячено закінченню сезону збору врожаю і святкували його тільки на Британських островах. Проте з приходом християнства на острови свято отримало новий сенс – в цей день почали святкувати пам’ять про святих та покійних предків. Тому і з’явилася така назва – All Hallows Evening – в перекладі «вечір усіх святих».

Тоді існувало повір’я, що в цей день межа між світами ставала тоншою, тому духи могли проникати в наш світ. Тому для того, аби налякати духів з потойбічного світу ірландці та шотландці почали влаштовувати свято з розвагами та вогнем. А щоб нечисть у разі чого приймала за своїх – люди робили собі страхітливе вбрання.

У 19 столітті ірландці та шотландці почали масово емігрувати до США, тож і свято разом з ними розповсюдилося по різним містам, штатам, а згодом і по різним країнам. Проте сенс свята трохи змінився – цей день стали присвячувати не покійним, а нечистій силі.

Головним атрибутом свята сьогодні вважається гарбуз з вирізаними очима та ротом. У середині нього має бути так званий ліхтарик Джека. Ім’я Джека пов’язується з ірландською легендою про фермера, якому не знайшлося місця ні в раю, ні в пеклі. Тому диявол дав Джеку ліхтар з вуглиною і прирік вічно блукати між раєм і пеклом.

Як не дивно, в день святкування Хелловіну є сурові заборони:

  • Необхідно закривати всі вікна та двері, оскільки через них може потрапити негативна енергія, нечиста сила.
  • Не можна залишати білизну на мотузці сушитися, так як це може призвести до негативних наслідків – в неї можуть забратися духи.
  • Не можна вбивати павуків, оскільки вони символізують зв’язок з душами померлих та можуть попереджати про небезпеку.
  • Потрібно надавати допомогу та милостиню тим, хто про неї просить.
  • Увечері під час свята не можна залишати вдома чорну кішку, оскільки це може призвести до нещастя.
  • Не можна обертатися, якщо чуєш кроки за спиною – той, хто обернувся, може втратити розум.
  • Також варто одягати одяг навиворіт, а з дому виходити задом наперед – це допоможе заплутати привидів.

Слідкуйте за подіями в наших групах