«Хитрий Лис»: у Дніпровському академічному театрі опери та балету прем’єра опери

  • Категорія:
  • Новини

Неймовірний вокал дніпровських артистів у супроводі оркестру, а ще – трембіти і цимбали. У Дніпрі вихідними відбудеться прем’єра опери «Хитрий Лис». Це спільний проєкт оперних театрів Дніпра та Львова. Стара казка на сучасний лад за творами Івана Франка про рудого хитруна. 

«Пів кроку назад. Обережно, щоб не впасти, але старайтеся максимально широко стояти».

Пів години до генерального прогону. Артистка дніпровської опери Софія Сорока поступово втілюється у роль: «Лисичка! Ось моя перука руденька розчісується».

Запевняє, ця вистава – кардинально новий творчий досвід для неї.

Софія Сорока, артистка Дніпровського академічного театру опери та балету: «Я не думала, що в амплуа Лисиці я буду грати. Я взагалі більш ліричний персонаж, а розкрилася в образі такої хижачки, дружини хижака Лиса, яка в усьому його підтримує».

Сюрпризи під час підготовки очікували не лише на артистів.

Олена Скеть, гример: «Частково у новинку, тому що ми робимо спаталію, ми цього ніколи не робили».

Це вкрай тонкий шар золота, який наносять на обличчя, аби під сяйвом софітів вистава виглядала ще яскравішою. 
Загалом у сучасній опері «Хитрий Лис» задіяли понад сотню людей. Серед них і мецо-сопрано Тетяна Галкіна, яка в театрі проводить вже одинадцятий сезон. У виставі грає мавпеня.

Тетяна Галкіна, артистка Дніпровського академічного театру опери та балету: «Це досить незвичний жанр, незвичне трактування, незвичний мелодизм, незвичні такі явища самого тексту. Це все надає цій постановці такої аутентичності. Я думаю, що це все буде дуже цікаво сприйняте глядачем, адже вже є досвід Львівської опери».

Автор лібрето та режисер-постановник «Хитрого Лиса» — художній керівник Львівської опери,
народний артист України, професор Василь Вовкун.

Василь Вовкун, режисер-постановник опери «Хитрий Лис»: «На фронті об’єднався і схід, і захід, і північ, і центр. Але ми перебуваємо теж у форматі культурного фронту. І коли ми робимо спільні проєкти, допомогаючи один одному, бо не тільки тут я присутній, присутній головний художник по світу Львівської національної опери. Тобто це додає якусь енергію один одному».

Постановник пояснює: оперу створив за мотивами творів Франка про Лиса Микиту. Тут і про обман, підступ та корупцію, і про родину та дружбу. Хоч казка на дорослі теми, але добре буде зрозуміла і дітям. 
Оркестром диригує Сергій Горкуша. Автор музики — композитор Іван Небесний, який поєднав у «Хитрому Лисі» класичні та етнічні українські інструменти. Колісна ліра, цимбали, трембіта занурюють глядача у виставу, даруючи особливо гострі емоції.

Василь Вовкун, режисер-постановник опери «Хитрий Лис: «Війна нас трошки потрусила, навіть не трошки, а сильно потрусила. Цей процес, очевидно, не може відбутися за місяць, навіть за рік. Але цей процес пішов, і це не може не радувати. Для мене місто Дніпро стало рідним».

«Хитрий Лис» обіцяє бути найяскравішою прем’єрою цієї осені.

За матеріалами Дніпро TV.

Слідкуйте за подіями в наших групах