Як Україна та світ відзначатимуть Новий Рік

  • Категорія:
  • Новини

У світі 31 грудня – це Переддень Нового року.  

Ввечері всі збираються разом з сім’ями, друзями чи іншими компаніями, аби провести рік, що минає, та зустріти Новий. Рівно о 12 годині ночі 31 грудня прийнято загадувати бажання. Вважається, що воно обов’язково здійсниться у Новому році.

Також у світі у цей день відзначають Всесвітню годину миру або цю подію ще називають Медитація заради миру у всьому світі.

ПОДІЇ ТА ЗАХОДИ 

У світі у переддень Нового року відбудеться безліч подій на честь цього дня. Найзнаковіші з них це:

  • святкування Нового року на Таймс-сквер у Нью-Йорку (США). Щороку близько опівночі 31-го грудня понад 750 тисяч людей збираються на Таймс-сквер, аби відзначити Новий рік.
  • падіння кришталевої кулі (Ball Drop) на Таймс-сквер. Падіння кулі на Таймс-сквер почалося з 1907 року та символізує прихід Нового року. Щороку в Нью-Йорку виготовляють нову кулю діаметром майже 4 метри, щоб вона була гарніша та яскравіша, ніж у минулому році. Пряму трансляцію падіння кришталевої кулі показують на всіх американських телеканалах.
  •  у найбільших столицях світу у цей день відбуваються масштабні новорічні салюти, які вражають своєю красою та незвичайністю.

В Україні, а саме у Києві, 31 грудня відбудеться фінал виставки із нагоди 145-річчя з дня народження Миколи Леонтовича «Я співаю, отже існую», де експонується оригінал рукопису пісні «Щедрик». Саме ця пісня є символом Нового року та Різдва. 

Також у цей день на Центральному залізничному вокзалі у Києві пройде святковий концерт за участі гурту “Kozak System”.

На тому ж Центральному залізничному вокзалі Києва (з першої платформи) відбудеться відправлення казкового ретро-поїзду “Укрзалізниці”. Потяг курсуватиме 31 грудня 2022 року, а також 1, 7, 8 січня 2023 року.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ 31 ГРУДНЯ  

За народними повір’ями, погода у цей день вказує на те, якою буде погода в червні наступного року.

Якщо сніг падає великими пластівцями – скоро потеплішає. 

Сильні морози – найближчим часом не буде хуртовини. 

Якщо у цей день у полях мало снігу чи немає зовсім – наступний рік буде неврожайним.

Схід сонця сьогодні очікується о 7:32, а захід сонця – о 15:54.  

Тривалість дня – 8 год. 22 хв.

Слідкуйте за подіями в наших групах