Міський голова Дніпра, Борис Філатов, заявив щодо підтримки проекту соціального житла для маріупольців: «Усе, що буде потрібно від мерії Дніпра, — ми допомагатимемо»

  • Категорія:
  • Новини

У місті Дніпро сім родин із Маріуполя отримали житло у першому соціальному гуртожитку в Україні. Цей успішний проект став можливим завдяки спільній роботі двох мерів та підтримці міжнародних донорів. Планується продовження проекту, включаючи ремонт ще двох гуртожитків у Дніпрі та розширення будівництва на інших територіальних громадах.

«Хочу сказати слова подяки французькому уряду та французькому народу за цю підтримку наших маріупольських друзів. Дніпро стояв біля витоків цієї програми. Усе, що буде потрібно від мерії Дніпра, від міської влади, — ми допомагатимемо. Щотижня ми спілкуємося з міським головою Маріуполя. І Вадим Бойченко підтвердить, що будь-які питання, з якими мерія Маріуполя зверталася до мерії Дніпра, вирішувалися в найкоротші терміни», — зазначив міський голова Дніпра Борис Філатов. 

Відомо, що для забезпечення тимчасовим соціальним житлом більше ніж тисячу переселенців з Маріуполя уряд Франції спрямує 7,1 млн євро. 

«Наша співпраця, наша робота продовжується. Ми отримали можливість сьогодні дати більше маріупольцям. Під час війни створили те житло, яке зараз дуже доречне, і головне, що воно вчасне. І наприкінці цього року 330 сімей отримають довгоочікувані оселі», — сказав міський голова Маріуполя Вадим Бойченко. 

Етьєн де Понсен, посол Французької Республіки в Україні, відзначив, що ініціатива, реалізована у Дніпрі, повинна послужити прикладом для подальшої роботи зі створення соціального житла для переселенців, зокрема для тих, хто був позбавлений домівок у Маріуполі: «Я вражений тою підтримкою, яку надають усі залучені партнери, — Міжнародна організація з міграції, мерія Маріуполя, мерія Дніпра, Фонд Ріната Ахметова. Це чудовий взірець, який треба розповсюджувати всюди, де у цьому є необхідність».

Катерина Гребеннікова заселяється до нового житла разом з матір’ю, чоловіком і двома дітьми. «Ми одразу приїхали з Маріуполя, втікали сюди (у Дніпро, — ред.). Уже бачили нову кімнату, дуже подобається. Сучасний ремонт, все гарно зроблено. Дякуємо, що отримали таку можливість», — розповідає жінка і наголошує: одного дня вони з родиною обов’язково повернуться до нового, вільного Маріуполя.

Слідкуйте за подіями в наших групах