На кінофестивалі Sundance Film у США представили українські фільми

  • Категорія:
  • Новини

На Sundance Film Festival у США до конкурсної програми «Світове документальне кіно» потрапили дві нові українські стрічки: «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова та «Залізні метелики» Романа Любого. 
Кінофільм «20 днів у Маріуполі» розповідає про перші двадцять днів боротьби Маріуполя під час повномасштабного російського вторгнення, адже знімальна група прибула в місто якраз перед початком бойових дій, ідеться в анотації до фільму. 

Зазначається, що команда журналістів працювала в умовах облоги та штурму міста російськими військами, під час обстрілів та бомбувань. Авторам вдалося вивезти з міста близько 30 годин відеоматеріалів.
Стрічка була створена у співпраці з Associated Press із програмою документальних фільмів Frontline, яка виходить на каналі PBS у США, – зазначає Чернов на своїй сторінці у фейсбуці.
Стрічка «Залізні метелики» досліджує обставини збиття літака MH17.

«У світі, у якому насильство може прикриватися лише брехнею, а брехня – приховуватися лише насильством, документальний фільм «Залізні метелики» показує правду про те, що сталося з MH17, а також непоправні наслідки, до яких призвів брак адекватної реакції на цей злочин», – ідеться в анотації до стрічки на сайті фестивалю.
У рамках фестивалю відбулася світова прем’єра цих фільмів. Обидва вони змагатимуться між собою та ще із десятьма документальними стрічками. Фестиваль триває з 19 до 29 січня.  
Стрічки можна подивитися на сайті Sundance Film Festival з 24 до 30 січня, попередньо зареєструвавшись і придбавши квитки.

Слідкуйте за подіями в наших групах