П’ять жінок, що змінили хід історії Афіша Дніпра

П’ять жінок, що змінили хід історії

  • Категорія:
  • Новини

Хто вони – сильні жінки? В першу чергу, на думку приходять Марія Складовська-Кюрі, геніальна вчена-експерементаторка, або Маргарет Тетчер, 71-а прем’єр-міністерку Великої Британії? Та список видатних жінок у політиці, науці та спорті займає не одну і, навіть, не десять сторінок. Читайте п’ять історій жінок, прізвища яких ви, скоріш за все, не чули, але ці жінки змінили хід історії, повідомляє “Дніпро.TV”

Маргарет Гамільтон — «підкорювачка Місяця» — інженерка-програміст, розробила бортове програмне забезпечення для космічної програми США «Аполо». На цій фотографії — дівчина поруч з роздрукованим власним кодом, який використали для польоту на Місяць у 1969-у році. До речі, ручним друкуванням коду у ті часи займались, здебільшого, жінки.

Маргарет Гамільтон, провідний програміст космічної програми “Аполлон”: «Це не означає, що менеджери минулого більше поважали жінок, ніж сьогодні. Їм просто здавалося, що програмування – легка робота. Воно виглядало як просте друкування, тому відділ софту ніколи не був настільки важливим, як відділ заліза. Так жінки писали код, програмували і, навіть, давали поради своїм колегам-чоловікам із «залізного» відділу, як покращити їхні вироби.”

Сьогодні Маргарет Гамільтон 81 рік. Вона очолює компанію Hamilton Technologies.

Перша в історії жінка-татуювальниця — Мод Вагнер. Судячи з її фото, датованих 1911-им роком, Мод виглядала брутальніше за багатьох сучасних татуйованих чоловіків. До того, як зайнятись улюбленим ремеслом, дівчина працювала акробаткою у цирку. Пізніше стала відомою як жінка, що вкрила все своє тіло малюнками — її за правом вважають першовідкривачкою жіночого тату.

Кетрін Вірджинія Швітцер — американська марафонка, авторка та телевізійна коментаторка. У 1967 році стала першою жінкою, яка пробігла Бостонський марафон як зареєстрована учасниця. До цього марафону жінок офіційно допустили лише у 1972 році — під час свого забігу Кетрін Швітцер неодноразово стикалася зі спробами чоловіків виштовхнути її з траси, як це робив, наприклад, спортсмен Джок Семпл. Та, незважаючи на приниження, дівчина впоралась і пробігла всю дистанцію.

Кетрін Вірджинія Швітцер, американська марафонка: «Я знала, що, якщо я зупинюсь, ніхто ніколи не повірить, що жінки здатні бігати понад 26 миль. Якби я зупинилась, усі б сказали, що це був рекламний хід. Якби я зупинилась, це б повернуло жіночий спорт назад, назад, а не вперед. Якби я зупинилась, я б ніколи більше не бігала Бостоном. Якби я зупинилась, Джок Семпл і всі подібні йому – перемогли б. Мій страх і приниження перетворилися на гнів».

Перша американська жінка-авіаторка Амелія Ергарт перетнула океан літаком, подолавши шлях з Нью-Фаундленду до Англії. Здобуту популярність Ергарт використовувала для активної пропаганди рівноправності. Публіцистка, організаторка громадських рухів, реформаторка неодноразово встановлювала рекорди часу, проведеного у польоті. Ергарт — символ сильної жінки початку двадцятого століття у США.

Королева хвиль — Гертруда Керолайн. У 1926-му році вона стала першою жінкою, яка брасом перетнула Ла-Манш. На це дівчині знадобилось 14 із половиною годин. Її рекорд протримався 24 роки. Займалась вона і шоу-бізнесом, проте, в історію увійшла, як найвитриваліша жінка-плавчиня у світі.

Цей перелік можна продовжувати довго: Берта фон Зутнер, австрійська міжнародна діячка пацифістського руху кінця 19-го сторіччя, італійська нейробіолог і лауреатка Нобелівської премії Ріта Леві-Монтальчіні, видатна румунська нейрохірург Софія Іонеску. Свій вплив на формування всесвітньої історії жінки неодноразово доводили, доводять і доводитимуть далі.

Слідкуйте за подіями в наших групах