Парк мемів: у Дніпрі визначили долю знесених пам’ятників

  • Категорія:
  • Новини

Парк мемів у Дніпрі. Доля повалених «ідолів» нарешті вирішена. Пам’ятники Леніну, Горькому та іншим діячам імперського та радянського періоду знайдуть новий прихисток на задньому дворі Художнього музею Дніпра. Відбудеться це в межах втілення проєкту «Парк мемів». Що це за нова локація для відпочинку та коли чекати її відкриття?

Не обміняють на дрова, а натомість створять нову пізнавально-розважальну локацію. Дніпро виграв грант від УКФ на втілення проєкту «Парк мемів». В його межах знесені пам’ятники розмістять на задньому дворі Дніпровського художнього музею.

Сергій Бурбело, представник Школи сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима Сідура: «Моя була перша ідея, концепція, щоб якщо так вирішили, то звезти їх сюди, в одне місце, і між ними який-небудь налагодити діалог за допомогою QR-кодів і діджитал-прийомів. Вони будуть цікавими, тобто у них з’являтимуться різні речі. Наприклад, у Петровського якась валіза в руках чи головний убір, руку Чкалова використовуємо для гойдалки дитячої».

Наразі до експозиції планують включити скульптури Чкалова, Горького, Пушкіна, Петровського та Ломоносова.

Сергій Несмачний, заступник директора Дніпровського художнього музею з наукової роботи: «Це і культурні якісь діячі, і політичні. І всі вони є прикладом того, як проходила колонізація України і з боку Радянського Союзу і з боку імперців. Наприклад, такі люди, як Ломоносов чи Пушкін. От ви багато чули, аби Пушкін щось добре про Україну говорив? Але вони були прикладами того, як проводилась ця політика колонізації з боку російської імперії до України, зокрема».

В майбутньому до проєкту можуть включити й пам’ятник Леніну, якщо його зможуть зібрати після «розчленування». Наразі триває переговорний процес. Завершитись він має за пару тижнів.

Ксенія Сушко, директорка департаменту гуманітарної політики ДМР: «Це цікавий доволі проєкт. І ми дуже пишаємося тим, що нам саме у воєнний час вдалося отримати такий грант. Вважаємо, що художній музей це зможе вдало реалізувати. І це буде така історична подія, і багато наших жителів і їхніх дітей будуть задоволені локацією, яку ми створимо».

30% вартості проєкту сплатить УКФ, інші 70 — за міський кошт. За планом, локація буде готова приймати гостей вже наприкінці цього року.

За матеріалами ДніпроTV.

Слідкуйте за подіями в наших групах