Попри війну Дніпро оновлює обладнання лікарень і пологових, — Філатов

  • Категорія:
  • Новини

Місто Дніпро, незважаючи на виклики війни, активно займається оновленням лікарень та медичного обладнання, зокрема пологових будинків. Це особливо важливо, оскільки швидке та своєчасне обстеження породіль та немовлят є важливою умовою для збереження їхнього здоров’я.

«Зрозуміло, що у пріоритеті у нас медичні заклади, де лікуються наші герої-захисники, наші поранені. Але у нас є другий пріоритет. Це діти та вагітні. Дніпро допомагає не тільки своїм мешканцям, а й усім, хто цього потребує», — сказав мер Дніпра Борис Філатов.

У зв’язку з повномасштабною війною в країні, медичні працівники відзначають необхідність вчасного флюорографічного обстеження. Відповідно до цього, особлива увага повинна бути приділена післяпологовому періоду, оскільки вагітним жінкам рекомендується уникати рентгенологічних процедур. Також, деякі жінки, внаслідок евакуації з рідних міст, можуть не знати, коли востаннє пройшли флюорографію.

Таким чином, післяпологовий період може бути оптимальним для виключення ризиків захворювання, зокрема туберкульозу, що може передаватися через грудне вигодовування.

У одному з пологових будинків у місті Дніпро було встановлено не тільки портативний рентген та цифровий плоскопанельний детектор, але й потужний рентген-діагностичний апарат, що дозволяє здійснювати комплексну діагностику. Завдяки цьому медичні працівники можуть оперативно діагностувати вроджені пневмонії, захворювання кишківника, нирок, серця та скелета у новонароджених протягом усієї доби. При цьому використання рентгену забезпечує мінімальне променеве навантаження на пацієнтів – не більше 0,005 мілізівертів. Також місто придбало комплект засобів радіаційної безпеки для роботи з цим обладнанням.

«Зараз можна назвати цю роботу як мінітелемедицина. Ми робимо знімок, онлайн передаємо лікарю. І буквально через декілька хвилин можемо отримати висновок», — пояснює генеральна директорка пологового пані Олена. Вона також додала, що від початку повномасштабного вторгнення рф її команда лікарів прийняла більше ніж 2,7 тис. пологів, і близько половини породіль є переселенками. 

Нині на новому обладнанні провели вже понад пів тисячі досліджень. 

«Ось я вийшла з палати — зайшла в іншу. Все зробили. Дві хвилинки і все готово. Зручно, не треба нікуди їхати з маленькою дитиною. Це дуже класно. Гарний апарат. Я нічого не відчула. Усе зробили швидко, і лікарі чудові», — розповідає про свій досвід дніпрянка Вікторія. 

Інша породілля пані Олександра приїхала народжувати до Дніпра з Кам’янського: «Ми обрали цей пологовий будинок за рекомендаціями. Нам захотілося тут народжувати. І ми не пошкодували, бо персонал медичний дуже гарний. Дуже гарне ставлення, кваліфіковані співробітники».

Слідкуйте за подіями в наших групах