Религиозный смысл Крещенских купаний: мнение священника. Афиша Днепра

Религиозный смысл Крещенских купаний: мнение священника

  • Категорія:
  • Новини

Крещенские купания – народная традиция купания в проруби в ночь с 18 на 19 января, на праздник Крещение Господне. Многие окунаются в прорубь в оздоровительных целях, чтобы закалиться и просто поднять настроение. Но также принято считать, что в крещенскую ночь ледяная вода становится святой и омывает грехи. Священник игумен Меркурий Скороход рассказал, действительно ли это так, и как церковь относится к этому обычаю.

Религиозный смысл Крещенских купаний: мнение священника. Афиша Днепра

“Вода з річки не змиває гріхів. Навіть дуже холодна вода з ополонки нічого не змиває. Єдина вода, яка має здатність омивати людські гріхи охрещеним членам Церкви – це щирі сльози покаяння – скорботи за гріхи. Людина, яка живучи в наших географічних умовах пірнає в середині січня до ополонки, робить не що інше, як спокушає Бога тим, що ставить Йому умови. Вона наче каже Йому: -Якщо ти Всемогутній Бог, то Ти не дозволиш мені сьогодні захворіти. Якщо я ляжу через Тебе до лікарні, винен будеш саме Ти. А я ж нині роблю все це через велику любов і віру в Тебе!” – прокомментировал священник.

Религиозный смысл Крещенских купаний: мнение священника. Афиша Днепра

То есть погружение в прорубь не является церковным ритуалом. Стоит также отметить, что православная церковь критикует массовые ныряния.

“Особливої популярності цей обряд отримав саме поза Церковою. Його підтримують малоцерковні, переважно марновірні люди, згідно вірування яких купання в ополонці реально приносить прощення гріхів. Догматичне богослів’я Православної Церкви зовсім нічого не говорить про це. Натомість, народна творчість, особливо поганського походження, буквально кишить різноманітними марновірствами щодо сили та значення води на Йордан. Прощення гріхів у водах людина отримує лише один раз – приймаючи святе Таїнство Хрещення. Всі інші купання в водоймах, незалежно від пори року, ніякого духовного змісту не мають і не можуть мати, – предупредил Меркурий Скороход.

Слідкуйте за подіями в наших групах