- 1723 – народився Адам Сміт, британський філософ, економіст, автор теорії трудової вартості (300 років);
- 1783 – в Анноне відбулася перша публічна демонстрація польоту безпілотної повітряної кулі з оболонкою з грубого лляного полотна, брати Монгольф’є підняли у повітря першу в світі кулю з тканини, яка подолала відстань у 2 км (240 років);
- 1882 – у Парижі відкрито Музей воскових фігур Гревен (141 рік);
- 1908 – помер Йозеф Ваґнер, австрійський військовий диригент та композитор, відомий як “король австрійського маршу” (115 років);
- 1910 – у Києві здійснено перший політ на вітчизняному літаку, який сконструював професор Олександр Кудашев (113 років);
- 1975 – помер Павло Вірський, український танцівник і хореограф (48 років);
- 2012 – помер Рей Бредбері, один із найвідоміших американських письменників-фантастів, автор романів “451 градус за Фаренгейтом” і “Кульбабове вино” (11 років).
У 1846 році на Верхньодніпровщині народився Іван Абаза, громадський і земський діяч Катеринославщини. Був головою Верхньодніпровської повітової управи, повітовим та губернським гласним. Працював у Катеринославській губернській земській управі, був її головою протягом 1906-1911 років (177 років).
У 1887 році у с. Таромське Катеринославського повіту (нині – Дніпро) народився Михайло Лоян, відомий на Придніпров’ї просвітянин, учитель, краєзнавець і громадський діяч. Працював у різних навчальних закладах Придніпров’я, але найтриваліший час – у Таромській школі. Загалом Лоян присвятив педагогічній і культурно-освітній роботі на Катеринославщині-Дніпропетровщині понад п’ятдесят років. У 1926-1937 роках працював в агрономічному відділі повітового та губернського земств, організовував боротьбу зі шкідниками сільгоспкультур у господарствах губернії. На честь Михайла Лояна названа одна з вулиць Дніпра, у 2010 році у школі № 105 відкрита меморіальна дошка. Крім того у 2017 році середній загальноосвітній школі № 105 було присвоєно “… імені М. І. Лояна” (136 років).
У 1925 році народився Віктор Матюшенко, дніпровський художник-пейзажист. Народився і виріс у Дніпропетровську, закінчив Дніпропетровське художнє училище (нині – Дніпропетровський фаховий мистецько-художній коледж). Член Спілки художників СРСР (98 років).
У 2017 році відкрито після реконструкції стадіон “Трудові резерви” (6 років).
5 червня у світі відзначають:
- Всесвітній день охорони навколишнього середовища;
- Міжнародний день боротьби з незаконним і нерегульованим рибальством;
- День польотів на повітряній кулі;
- День Конституції Королівства Данія.
У Каліфорнії відбудеться відкриття конференції Appple Worldwide Developers Conference WWDC, де буде презентована гарнітура з доповненою реальністю. Конференція триватиме до 9 червня.
У Нью-Йорку стартує нарада Відкритого процесу неофіційних консультацій ООН щодо Світового океану та морського права. Вона триватиме до 9 червня.
У місті Бонн (Німеччина) розпочнеться Боннська конференція ООН зі зміни клімату. Конференція продовжуватиметься до 15 червня.
У Варшаві відбудеться благодійний концерт PIANOБОЙ з програмою “Триматись своїх”.
В Україні на сьогодні заплановані такі події:
- старт основної сесії національного мультипредметного тесту. Тестування триватиме до 23 червня;
- оголошення переможців благодійного проєкту-лотереї “Браслет для перемоги”, виготовлено з останньої довоєнної партії легендарної Азовсталі з підписом Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного (онлайн);
- концерт Ватра “Ігор Білозір. Рушимо!” у Народному Домі iм. I.Франка (Дрогобич).
У Дніпрі, у ПК “Шинник”, у рамках Всеукраїнського туру відбудеться концерт Jerry Heil.
За народними повір’ями:
- якщо в цей день багато оводів, то буде багатий урожай;
- горобина цвіте – буде багатий урожай конопель;
- якщо вночі будуть заморозки, то ще 40 днів ранок буде холодним;
- трава зранку пахне – до дощу вдень.
Сьогодні не можна вирішувати важливі питання, починати нові і серйозні справи.