Що відбулось та відбудеться у Дніпрі та світі 7 серпня

  • Категорія:
  • Новини

Сьогодні Успіння праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці за юліанським календарем.

Про знакові події у світі 7 серпня:

– у Лас-Вегасі (США) розпочинається конференція зі штучного інтелекту Ai4 2023, триватиме до 9 серпня;

– у Женеві (Швейцарія) відкривається Сесія Комітету ООН із ліквідації расової дискримінації, триватиме до 31 серпня.

Сьогодні у Дніпрі в академічному театрі драми і комедії вистава Сучасного театру у рамках Всеукраїнського туру “Нічна зміна”.

Цікаве про Дніпро:

У 1680 році помер Іван Сірко, легендарний кошовий отаман Запорозької Січі й усього Війська Запорозького Низового, на честь якого названо один з провулків Дніпра (343 роки).

У 1890 році помер Олександр Поль, почесний громадянин Катеринослава(нині – Дніпра), підприємець, меценат, археолог і колекціонер, нащадок українського гетьмана Павла Полуботка. Відкрив поклади залізної руди на околицях Кривого Рога. Був членом Катеринославського губернського дворянського комітету зі складання проєкту положення про звільнення селян, Верхньодніпровського повітового і Катеринославського губернського земств. За час перебування на посаді повітового гласного Олександр Поль висунув багато пропозицій, зокрема, про влаштування товариства взаємного кредиту, побудову в Катеринославі залізниці та грандіозного стаціонарного мосту через Дніпро (133 роки).

У 1933 році народився Олександр Ніколенко, театральний художник, графік. З 1987 року член Спілки художників СРСР. З 1989 року член Спілки художників України. У 1960-1962 роках працював у Дніпропетровську художником-постановником у театрі ім. Т. Шевченка, у 1962-1967 – головним художником студії телебачення; у 1967-1968 – художником-оформлювачем художньо-виробничого комбінату; у 1968-2000 – викладач у Дніпропетровському художньому училищі (нині – Дніпропетровський фаховий мистецько-художній коледж). Помер у 2000 році (90 років.

У 1963 році ботанічний сад Дніпропетровського державного університету (нині – Дніпровський національний університет ім. О.Гончара) отримав статус заповідної території (60 років).

Слідкуйте за подіями в наших групах