Що відбулося або відбудеться у Дніпрі та світі станом на ранок 1 грудня

  • Категорія:
  • Новини

Сьогодні відзначаємо:

·      День працівників прокуратури в Україні;

·      Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Сьогодні відбудеться І позачергове засідання Конференції Сторін Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин ExCOP1 (онлайн).

У Фредеріксхавні (Данія) пройде Турнір між збірними Іспанії та України у рамках   чемпіонату світу з гандболу серед жіночих команд.

Сьогодні у Києві в Genesis Space  збереться конференція та нетворкінг “Медіабіль: назад у майбутнє” для українських журналістів, редакторів і медіаменеджерів.

Також у Києві в Артстудії “ТВОРЧІ” відбудеться семінар “Флюід Арт”.

Сьогодні у Дніпрі:

– у ПК “Шинник” інтерактивний шоу-спектакль “Minecraft та Brawl Stars рятують Roblox”;

– у Poplavok Music Hall акустичний концерт гурту OLD BOYS’ HARDWINE.

Цікаве про Дніпро:

У 1897 році створено 5-у судову частину, територію якої у 1905 році перейменовано у Заводський район, у 1932 році – Красногвардійський район, а з 2015 року – Чечелівський (126 років).

У 1986 році у Дніпрі помер Гурген Карапетян, радянський диригент. З 1967 року художній керівник і головний диригент симфонічного оркестру Дніпропетровської державної філармонії (нині – Дніпровська філармонія ім. Л. Когана). На його честь на центральному вході в Дніпропетровську філармонію ім. Л. Б. Когана на вул. Воскресенська у 2020 році відкрито мініскульптуру “Дніпровський диригент Гурген Карапетян” у рамках проєкту “Відчуй Дніпро” (37 років).

У 1990 році у Дніпрі помер Зот Некрасов, український радянський учений у галузі доменного виробництва, академік Академії наук УРСР, заслужений діяч науки і техніки УРСР, герой Соціалістичної Праці. Лауреат Сталінської та Ленінської премій, нагороджений трьома орденами Леніна та іншими медалями. У 1997 році Національною Академією наук України заснована Премія НАН України імені З. І. Некрасова за видатні наукові роботи в галузі металургії. У 1930 році закінчив Дніпропетровський металургійний інститут (до 2021 року – Національна металургійна академія України, нині – Інститут промислових та бізнес-технологій українського Державного університету науки і технологій). Жив і працював у Дніпрі, був директором Інституту чорної металургії. Розробив новий спосіб огрудкування залізних руд. За його участі Інститутом чорної металургії АН УССР і Дніпропетровським металургійним заводом 1957 році вперше вдало було впроваджено використання у доменному процесі природного газу (33 роки).

У 1996 році у Дніпрі помер Іван Лисиця, український вчений, гірничий інженер-маркшейдер, доктор технічних наук, професор Дніпропетровського гірничого інституту (нині – Національний технічний університет “Дніпровська політехніка”). У 1932 році закінчив Дніпропетровський гірничий інститут, де у 1934-1996 роках працював завідувач кафедри геодезії, завідувачем і професор кафедри маркшейдерської справи, деканом шахтобудівного факультету. На його честь у головному корпусі НТУ Дніпровська політехніка є іменна аудиторія професора (27 років).

У 2008 році у Дніпрі помер Михайло Носовський (с. Миколаївка Дніпропетровської області), відомий вчений-геолог, професор, Заслужений діяч науки і техніки України. У 1963-1988 роках очолював Науково-дослідний інститут геології Дніпропетровського державного університету (нині – Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара), 1974-1985 роках проректор із наукової роботи. У 1978 році Михайло Носовський створив в університеті кафедру геології (15 років).

Слідкуйте за подіями в наших групах