«Сімейні лікарі доповідають про нехтування карантинними нормами у студентських гуртожитках Дніпра», - департамент охорони здоров’я населення міськради. Афиша Днепра

«Сімейні лікарі доповідають про нехтування карантинними нормами у студентських гуртожитках Дніпра», – департамент охорони здоров’я населення міськради

  • Категорія:
  • Новини

У Дніпрі станом на 7 жовтня зафіксовано 5314 підтверджених випадків захворювання на коронавірус, 2346 людей з цим діагнозом одужали. На амбулаторному лікуванні знаходиться 2635 захворілих. На стаціонарному лікуванні в медичних закладах міста 333 особи. Про це під час брифінгу повідомила заступниця директора департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Юлія Віклієнко.

«Сімейні лікарі доповідають про нехтування карантинними нормами у студентських гуртожитках Дніпра», - департамент охорони здоров’я населення міськради. Афиша Днепра
«Відповідно до розпорядження головного санітарного лікаря України, у Дніпрі допомогу пацієнтам з коронавірусною хворобою тепер надаватиме ще й лікарня № 4, для цього в медичному закладі виділено 200 ліжок. Також була додана лікарня № 6, після підписання договору з НСЗУ вона також надаватиме допомогу пацієнтам з COVID-19, для цього в лікарні виділено 300 ліжок. Зараз ми ведемо підготовчі роботи в цих двох лікарнях. Станом на 7 жовтня медичні заклади, які лікують хворих на коронавірус, заповнені на 40%, хворих на пневмонію – на 60%», – зазначила Юлія Віклієнко.

У Дніпрі продовжують працювати 10 мобільних бригад з ПЛР-системою. Станом на 6 жовтня вони обстежили більше 22 тис. осіб. Але при цьому, як зазначила Юлія Віклієнко, затримки результатів тестів лабораторіями, які підпорядковуються обласній владі, продовжуються. Наразі вони сягають 7-10 днів.

Ситуація в Дніпрі під контролем. Але досі актуальна проблема з небезпекою розповсюдження COVID-19 студентською спільнотою. Як зазначалося раніше, в місті фіксується зростання захворювання на коронавірус, і одна з причин – це гуртожитки та студенти, які приїхали на навчання до нашого міста.

«Є спалахи захворювання у декількох вишах міста. Обласні лабораторні центри затягують епідрозслідування. Наші сімейні лікарі повністю контролюють ситуацію, стан здоров’я і доповідають про те, що в студентських гуртожитках не дотримуються карантинних норм: не носять маски, не провітрюють та не обробляють приміщення, продовжують навчальний процес», – каже заступниця директора департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради.

При цьому спеціальна комісія з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня 5 жовтня рекомендувала закладам вищої освіти, які знаходяться в прямому підпорядкуванні Міністерству освіти, забезпечити перехід студентів на дистанційне навчання за місцем постійного проживання.

«Зараз Дніпро знаходиться в «помаранчевій» зоні, тож вкрай важливо дотримуватися правил карантину, аби не допустити розповсюдження вірусу. Ці правила стосуються всіх людей. Ми повинні носити маски, дотримуватися соціальної дистанції та обробляти руки. Якщо у вас з’являться симптоми ГРВІ – зверніться до свого сімейного лікаря», – додала Юлія Віклієнко.

В школах Дніпра захворіло 136 учні, 100 педагогів та 16 технічних працівників. З них госпіталізовано 5 учнів, 20 педагогів та 4 техпрацівники. Організовано дистанційне навчання в 42 школах, 82 класах, де навчаються 2662 учні. У той же час у Києві, який знаходиться в «жовтій» зоні, офіційна інформація не оновлювалася з 5 жовтня. Відповідно до неї COVID-19 було виявлено у 375 учнів шкіл та 259 вчителів, 3 школи й досі закриті на карантин, а на самоізоляцію та дистанційне навчання відправлено 331 клас у 130 столичних школах.

Слідкуйте за подіями в наших групах