Ставлять на ноги військових після важких поранень. Реабілітаційний центр Дніпра робить неможливе 24/7

  • Категорія:
  • Новини

Це Дмитро, наш земляк, і він перебуває на війні з березня 2022 року. У січні 2023 року він отримав серйозне осколкове поранення руки під час бойових дій на Луганському напрямку. Щоб врятувати кінцівку, хірургам довелося здійснити її відновлення шляхом збирання її частинами.

«У мене були відірвані 2 пальці, розірвана кисть, ліва рука була повністю перебита. Після евакуації мені реально збирали кінцівку по частинах у новомосковській хірургії. Там я пробув два місяці, а потім потрапив до цього центру. Рука була, м’яко кажучи, не в дуже гарному стані, навіть візуально. До неї не можна було доторкнутися, бо було боляче. Тому ми першочергово працювали над зниженням чутливості. Заняття проходять щодня. Я бачу реальний результат. Зараз кінцівка у відносно нормальному стані. Усі, хто бачив мою руку до реабілітації і зараз, взагалі не вірять, що таке можливо», – ділиться  воїн ЗСУ Дмитро.

У реабілітаційному центрі у Дніпрі Дмитро проводить вже пів року. Фахівці центру вирішили ще одне завдання – покращити рухливість його руки.

«Ерготерапія це про повернення до життя, соціальної активності та повсякденної діяльності. Наше завдання – повернути пацієнта до його звичайного життя, професії тощо. Наприклад, у Дмитра була гіперчутливість після отриманої травми. Він не дозволяв торкатися руки, не міг нічого нею брати. Ми почали з того, що Дмитру довелось весь час носити рукавицю. Це в комплексі з вправами допомогло долати чутливість. Заняття відбуваються тричі на день щодня. Дмитро показує дуже гарний результат, він дуже вмотивований. Зараз він може принести кави, відчинити двері, по дому щось робить, травмованою рукою може підняти до 5 кг. Але, звичайно, попереду ще багато роботи», – прокоментувала ерготерапевтка Анжела.

Дніпро продовжує залишатися потужним центром допомоги та реабілітації для військових. У міському реабілітаційному центрі діє мультидисциплінарний колектив, до якого входять фахівці з фізичної реабілітації, фізичні терапевти, ерготерапевти, логопеди та психологи. Щоденно вони виконують неймовірну роботу для відновлення та підтримки наших оборонців після серйозних поранень.

ДніпроTV

Слідкуйте за подіями в наших групах