Сувенір з війни за донат: у Дніпрі збирають кошти на автівку для Нікопольщини

  • Категорія:
  • Новини

Сувенір з війни за донат. У Дніпрі благодійний фонд «Вихор Єдності» збирає кошти на автівку для Нікопольщини. Людина, яка пожертвує найбільшу суму, отримає дизайнерський тубус від «Джавеліну». 

Українці — незламний народ, який своїми силами збирає кошти на спільну перемогу. Волонтери з БФ «Вихор Єдності» розпочали збір на автівку. Придбане авто відправлять на допомогу Нікопольщині — для доставки питної місцевим, які залишилися без води після підриву Каховської ГЕС.

Дмитро Науменко, голова благодійного фонду: «Метою нашого збору є зібрати 200 тисяч гривень, щоб придбати цей бус. Ми зібрали вже понад половину, а саме — 120 тисяч гривень. Ми вже знайшли постачальника, який нам надаватиме безкоштовну воду, але нам потрібен транспорт та паливо, щоб наші місії почастішали».

Людина, яка задонатить найбільшу суму, отримає тубус від «Джавеліна».

Яна Мудрук, головна редакторка благодійного фонду: «Це така штука, якою вбивають наших ворогів. І сьогодні ми презентуватимемо саме цей «Джавелін», який розписала, і фактично зробила витвором мистецтва майстер з Дніпра. Він був створений, як подяка тим людям, які донатитимуть на наш збір, на бус для гуманітарної місії на Нікопольщину».


Робить зі снаряду витвір мистецтва — Катерина. Дніпровська мисткиня розповідає: під час війни відволікається за допомогою творчості.

Катерина Носенко, майстриня: «Для нас дуже важливо долучатися до таких подій, тому що це важливо і з культурної точки зору. І як людина, я дуже рада допомогти і залучитися до такої доброї справи».

Дизайн для Катерини — потік свідомості. Натхнення та ідеї приходять у момент створення витвору. Здебільшого майстриня використовує мотиви вишиванок і писанок.

Катерина Носенко, майстриня: «Працюю різними матеріалами взагалі, і в техніці колажування. І безпосередньо для цього я використовую старі газети. Наприклад, тут я використовувала газету від 14 лютого 1991 року «Літературна Україна», і саме звідти взяті деякі цитати, які дуже точно, як виявилось, відображають нашу теперішню ситуацію».

Катерина сподівається, що тубус стане культурною спадщиною, і завдяки йому, навіть через десятиліття, нащадки зможуть відчути події нашого сьогодення. Відтепер на «Джавеліні» кривавим кольором закарбована фраза «Смерть ворогам».
Тубус — не єдиний приз, який можна отримати за донат. Ще серед подарунків — шеврони спецрозділу «Вихор». Їх розіграють між учасниками збору. 

За матеріалами ДніпроTV.

Слідкуйте за подіями в наших групах