Священник в армії: військові капелани офіційно вступили до лав ЗСУ

  • Категорія:
  • Новини

Капелани українського війська. Віднині військові священнослужителі у складі Збройних сил України — офіційно. 

Отець Дмитро Поворотний забирає тіла чотирьох вбитих бойовиками українських вояків. На окуповані території їздив особисто. Про цю історію священник Української Православної Церкви говорить скромно. Більше — про необхідність капеланства.

Дмитро Поворотний, військовий капелан: «Ми живемо в демократичній країні — там, де кожній людині мають бути забезпечені всі її права. І ось, на жаль, до цього часу у військових формуваннях була обмежена можливість людей реалізовувати свої релігійні потреби. А держава забезпечує це на законодавчому рівні».

І звертаються військові до священників часто. З різних питань. Просять молитовники, запитують про сповідь, психологічну підтримку або допомогти родині. 

Згідно указу Президента України, віднині священнослужителі займають відповідну штатну посаду в армії — військовий капелан. Навчання проходять за спеціальною програмою підготовки у центрі ЗСУ, Нацгвардії та Держприкордонслужби.

Ганна Маляр, заступниця міністра оборони України: «Ми вдячні капеланам за те, що вони, ризикуючи своїм життям, є частиною обороноздатності держави. Що вони підтримують нашу найбільшу та найважливішу цінність, якою є наші воїни, наші люди».

Несуть службу у ЗСУ і представники інших конфесій. Бо потреба зростає, — пояснюють військові.

Ігор, військовослужбовець: «Потрібна людина у військах, тому що до неї завжди можна звернутись за порадою, за розрадою, коли є хронічний стрес, негативні емоції. Для того, щоб поговорити просто, як з людиною. Це потрібно всім військовослужбовцям».

Кожному військовому підрозділу дозволено обирати окремого капелана. Зараз у лавах ЗСУ, тільки від Української Православної Церкви, близько 600 капеланів.
Військові священники у протистоянні з росією мають допомогти сформувати особистість й ідентичність захисника України.

За матеріалами Дніпро TV

Слідкуйте за подіями в наших групах