Тризуб замість радянської зірки: у Дніпрі триває декомунізація

  • Категорія:
  • Новини

Тризуб замість зірки! У Дніпрі демонтували ще один символ тоталітарного режиму. Жителі багатоповерхівки, на якій раніше знаходилася радянська п’ятикутна фігура, проголосували за її демонтаж. Куди подінуть зірку і що тепер прикрашає п’ятиповерхівку? 

Зі шпилю дніпровської багатоповерхівки на Робочій прибрали зірку. Проти символу радянського тоталітарного режиму виступили жителі цього будинку. У липні поряд з їхніми оселями впала російська ракета. Тоді загинули троє людей, 15 були поранені.

Олександр, дніпрянин: «Давно треба було це зробити, ми повинні йти не до русні, як кажуть, а повинні йти в Європу».

Любов, дніпрянка: «В даний момент, коли війна, коли гинуть наші діти, викрадають, і ми повинні прикластися їхнім оцим «звёздам», то я рахую, що це дуже погано. І чому цього раніше не зробили — незрозуміло».

Жителі будинків закріпили своє рішення голосуванням на нараді ОСББ. Замість радянської зірки на будівлі встановили тризуб 120 сантиметрів заввишки. Виготовили його на дніпровському підприємстві. А як бути зі старою зіркою — вже є попереднє рішення.

«Зірку ми планували викинути на сміття. Символічно чи не символічно це прозвучить. Можливо, хтось захоче її в приватну колекцію, якщо голова будинку дозволить».

У міськраді зазначають: якщо дніпряни згодні демонтувати радянську символіку на фасаді і своїх будинків — необхідно звернутися з відповідною заявою до мерії.

За матеріалами Дніпро TV

Слідкуйте за подіями в наших групах